Коли ми хочемо висловити вдячність комусь за щось, то в українській мові використовуємо слова "дякую" і "спасибі". Але нерідко можна почути фразу "велике дякую", хоча насправді так казати неправильно.
Радимо також прочитати матеріал: Всього за 5 секунд потрібно знайти метелика: загадка для тих, у кого "орлиний зір"
Проте при цьому зі словом "спасибі" прикметники можна використовувати, тому словосполучення "велике спасибі" буде правильним. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Коли ми хочемо подякувати, то кажемо "дякую" або "спасибі". До речі, дехто вважає, що "спасибі" – це росіянізм, але це не так. Це українське слово", – зазначила вона.
Багній наголосила, що, на відміну від слова "дякую", слово "спасибі" поєднується із прикметниками.
"Тобто ми не можемо сказати "велике дякую", але можемо сказати "велике спасибі", чи "щире спасибі", або "сердечне спасибі". Ось так правильно", – сказала вона.
Дивіться відео з поясненням, чому казати "велике дякую" неправильно:
@sametak1064 А слово "спасибі" – хіба не росіянізм? ? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ оригінальний звук - Правильно українською
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно казати – "мАбуть" чи "мабУть". Не усі знають, як правильно наголошується це слово, хоча ми його використовуємо ледь не кожен день.
Також раніше Багній пояснила, чому не можна казати "нижня білизна". Насправді вживати такий вислів неправильно. Замість нього потрібно використовувати іншу фразу.
Вас також може зацікавити:
- Знайти нуль за 10 секунд зможуть лише люди з "орлиним зором": складна загадка
- Загадка для найуважніших: треба знайти число 56 серед 55 за 10 секунд
- Помітити парасольку серед страусів за 11 секунд зможуть одиниці: складна загадка
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред