Від чистки салону до розморозки: як можна використовувати відпарювач для одягу

11 листопада 2024, 15:21оновлено 12 листопада, 15:33
280
Відпарювач може допомогти швидко владнати одразу декілька домашніх справ, які ви, можливо, відкладали в далеку скриню.
Отпариватель для одежды
Як можна корисно та цікаво використовувати відпарювач / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Що нового можна дізнатися:

  • Як відпарювач для одягу може допомогти розморозити морозильник
  • Чому відпарювач для одягу - чудовий помічник у прибиранні

Відпарювач для одягу — це зручний інструмент для видалення складок та освіження речей, але його можна використовувати і для інших домашніх завдань, пояснюють експерти marthastewart.

Завдяки високій температурі пари цей прилад здатний не лише очищати, а й дезінфікувати багато предметів у домі, як-от вікна, штори та інші поверхні, пише Главред.

відео дня

До речі, також експерти розповідали, які речі не можна мити універсальним засобом. Річ у тім, що не всі типи поверхонь підходять для його використання.

Очищення жиру

Гаряча пара чудово розчиняє жир та олію, що дозволяє легко очистити кухонні поверхні, такі як плита, витяжка, духовка чи гриль. Для цього потрібно підігріти забруднену ділянку парою, а після цього стерти розчинений жир мікрофіброю.

Дезінфекція стільниць

Відпарювач можна використовувати для очищення стільниць з непористих матеріалів, оскільки висока температура допомагає знищувати бактерії. Відпарені поверхні слід протерти сухою мікрофіброю, щоб уникнути залишків вологи.

Від чистки салону до розморозки: як можна використовувати відпарювач для одягу
Як очистити плями на коврі / Инфографика: Главред

Чистка дивану

Відпарювач допомагає чистити дивани без знімних чохлів. Спочатку потрібно пропилососити диван, обробити плями, а потім пройтися відпарювачем по поверхні. Якщо тканина накопичила забагато вологи, варто просушити диван феном.

Оновлення штор

Щоб повернути шторам доглянутий вигляд, варто пройтися по них відпарювачем — це одночасно видалить складки та продезінфікує тканину. Однак перед використанням відпарювача потрібно зняти пил пилососом або липким валиком для одягу.

Очищення швів між плиткою

Пара добре видаляє бруд та накип з міжплиткових швів. Для цього треба провести відпарювачем вздовж лінії шва на невеликій відстані від плитки, а після очищення протерти поверхню мікрофіброю.

Розморожування морозильника

Відпарювач може допомогти швидко видалити лід з морозильної камери. Спочатку потрібно звільнити морозильник, а потім обережно обробити стінки парою, щоб прискорити розморожування, уникаючи надмірної вологості.

Чистка душових дверей

Пара є відмінним засобом для очищення та дезінфекції скляних дверей душової кабіни. Після звичайного миття дверей можна провести по склу відпарювачем, а надлишок вологи зняти скребком.

Очищення вікон

Для вікон, які часто важко відчистити без розводів, можна використати відпарювач, провівши ним зверху вниз, а потім протерти скло скребком. Важливо не використовувати відпарювач на вікнах під час морозу, щоб уникнути ризику пошкодження скла.

Чистка салону автомобіля

Відпарювач також підходить для догляду за салоном автомобіля, допомагаючи дістатися до важкодоступних місць та дезінфікувати оббивку. Спочатку потрібно провести стандартне прибирання та пилососити, а потім очистити важкодоступні ділянки та вікна парою.

Очищення дзеркал

Для очищення дзеркал варто використовувати низький температурний режим відпарювача. Після проходження відпарювачем по поверхні зайву вологу можна стерти мікрофіброю або скребком, залишаючи дзеркало чистим і без розводів.

Інші корисні новини:

Принцип дії відпарювача для одягу

Принцип дії відпарювача для одягу заснований на властивості гарячої пари розпрямляти волокна тканини, надаючи виробу охайного вигляду. Основними компонентами класичного відпарювача є:

  1. Парогенератор. Загальна назва пристрою для генерації пари. Парогенератор містить у собі бойлер, ТЕН, насос для підкачування води, панель управління і корпус приладу;
  2. Бойлер або паровий котел, поміщений у пластиковий корпус. Сюди заливається вода, з якої шляхом нагрівання утворюється пара;
  3. Шланг для подачі пари. Кріпиться до парогенератора. Через нього нагріта пара подається в парову праску;
  4. Парова праска. Пристрій, за допомогою якого безпосередньо здійснюється відпарювання. Має кілька отворів (найчастіше 6), на соплі для випуску пари. Іноді парові праски забезпечені нагрівальним елементом, що перешкоджає виникненню конденсату. Парова праска, виготовлена з металу, дає змогу поєднувати функції відпарювача і праски;
  5. Телескопічна стійка. На неї поміщаються вішалка для одягу і парова праска;
  6. Вішалка дає змогу вішати одяг на стійку у вертикальному положенні, найбільш зручному для відпарювання. У зв'язку з цим пристрій нерідко називають вертикальним відпарювачем, пише Вікіпедія.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти