"Одягати" чи "надівати" – як правильно: вчителька розтлумачила поширену помилку

28 травня 2025, 04:07
1017
Яке з цих двох слів правильно використовувати, коли ми говоримо про одяг – "одягати" чи "надівати"? Вчителька дала відповідь.
Девушка, одежда, Светлана Чернышева
Як правильно "одягати" чи "надівати"/ depositphotos.com/ua, скрин из видео

Ви дізнаєтеся:

  • Як правильно казати – "одягати" чи "надівати"
  • У яких випадках використовується кожне із цих слів

Нерідко можна почути, як до слова "одяг" застосовують і дієслово "одягати", і дієслово "надівати". Проте не усі здогадуються, що насправді так робити не можна – одне з цих слів помилково вживати у такому контексті.

Насправді кожне з цих слів застосовується у різних випадках. Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

"Як не переплутати слова одягати і надівати? Запам'ятайте, що слово "одягати" має корінь "одяг", тож і асоціюйте "одягати" з "одягом". "Одягати" можна тільки "одяг", наприклад, "одягати штани, одягати куртку, одягати блузку, одягати спідницю", – пояснила вчителька.

А слово "надівати" означає "нанизувати, прикріплювати".

"Стосується слово "надівати" тільки аксесуарів: "надівати шапку, надівати окуляри, надівати браслет". Отже, "одягати одяг", "надівати аксесуари", – додала Чернишова.

Дивіться відео про те, як правильно казати - "одягати" чи "надівати" одяг:

Раніше Главред розповідав, як сказати "на цыпочках" українською – вчителька дала відповідь. Не усім відомо, як саме правильно перекласти таке словосполучення.

Також раніше ми розповідали, як сказати українською "располагать к себе" – є кілька варіантів. Не усі знають, як правильно перекласти українською цей поширений вислів.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти