Не тільки через групу крові: чому комарі кусають одних людей частіше, ніж інших

9 липня 2025, 04:23
94
Генетик пояснив, чому "солодка кров" не більше, ніж міф.
Комар, Коляда
Яка група крові найбільше приваблює комарів / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, скріншот з відео

Що сказав Коляда:

  • Комарів приваблюють люди з першою групою крові
  • На вибір комара, кого кусати, впливає цілий комплекс факторів

Липень - розпал сезону комарів, які нещадно кусають одних людей, а до інших навіть не підлітають. Побутує думка, що причиною цього є група крові у людини. Однак це не єдиний фактор, який впливає на вибір комарів.

Главред дізнався, що справді існують дослідження, які доводять, що люди з першою групою крові більш привабливі для комарів. Але це не означає, шо вони будуть кусати лише їх.

відео дня

Про це у TikTok розповів український науковець у сфері генетики Олександр Коляда. За його словами, на те, кого комарі кусатимуть частіше впливають такі фактори, як дихання, тепло та бактерії на шкірі.

"Комарі не кусають випадково, вони орієнтуються за комплексом різних сигналів, які видає наше тіло. Найбільш вивчені чинники, що приваблюють комарів - це СО2 - вуглекислий газ. Головний орієнтир для комарів - чим більше ви його вдихаєте, тим більше ви приваблюєте", - пояснив він.

Також комарі обирають своїх "жертв" у залежності від того, яка фізична активність, маса тіла та стан здоров'я у людини. Важливим для комарів є і запах шкіри людини.

Дивіться відео про те, кого і чому частіше кусають комарі:

@alex.koliada

Пишіть у коментарях, якщо потрібен допис про те, як захиститись від комарів?

♬ оригінальний звук - Alex Koliada

Комарів приваблюють молочна кислота, аміак, сечовина - бактерії, які живуть на поверхні нашої шкіри. А якщо у людини буде тепле і вологе тіло - це стане сигналом для комарів, що перед ними живий об'єкт з добрим кровотоком.

Окрім цього, комарі частіше кусають вагітних жінок та людей, які добряче сп'яніли.

Раніше Главред писав про те, що вчені вживили мишам людський "ген мови". Американські науковці розповіли, що миші після цього почали видавати зовсім інші звуки.

Напередодні стало відомо, що вчених приголомшила неймовірна знахідка, яка привідкрила таємницю найдавніших останків в Антарктиді - рештків молодої жінки, яка, ймовірно, померла між 1819 і 1825 роками.

Читайте також:

Про персону: Олександр Коляда

Олександр Костянтинович Коляда — український генетик, популяризатор науки, ведучий науково-популярного телешоу "ЕксперименТИ", пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти