Ви дізнаєтесь:
- За яким принципом синоптики створюють прогноз погоди
- Чому іноді прогноз буває не точний
Ледь не щодня більшість людей читають прогноз погоди, щоб дізнатися, яка температура повітря буде завтра або ж наскільки морозною буде зима. Главред дізнавався, як синоптики створюють прогноз погоди.
Портал "На пенсії" пише, що створення прогнозу погоди – справа серйозна і непроста. Для його формування залучено багато обладнання та спеціалістів.
Як створюється прогноз погоди?
Синоптикиня Наталія Голеня розповіла, що для отримання максимально точних результатів експерти застосовують два методи прогнозування.
Наприклад, перший метод називають синоптичним.
"На основі знань про циклони, антициклони та атмосферні фронти прогнозується майбутня погода. Для цього ми маємо карти погоди з фактичними метеоданими біля земної поверхні та на висотах від півтора до п’ятнадцяти кілометрів. Такий метод дозволяє спрогнозувати погоду на наступну добу.", - пояснює Голеня.
Вона додає, що для прогнозування погоди на більший термін використовуються методи чисельного прогнозування. У цьому випадку, результати метеоспостережень обробляють за допомогою спеціальних програм або моделей із закладеними математичними та фізичними рівняннями. Такі складні розрахунки дозволяють прогнозувати погоду до 10 днів.
Чому іноді не збувається прогноз погоди?
Дехто ввечері планує одягти сукню та підбори, проте вранці погода буває "підводить". Певно кожен помічав, що іноді прогноз погоди не збувається й доводиться змінювати всі плани. Синоптики мають пояснення цьому дивному явищу.
Виявляється, фахівці поділяють опади на фронтальні та внутрішньомасові.
Перші виникають на атмосферних фронтах, і фахівці можуть їх спрогнозувати з великою точністю. А внутрішньомасові опади прогнозувати складно, особливо влітку. Адже вони дуже залежать від ситуації в атмосфері на певній ділянці у певний час. І їх неможливо спрогнозувати за добу або навіть за шість годин, адже такі опади можуть виникнути протягом 30 хвилин.
Читайте також:
- Стигле авокадо за 3 хвилини: кулінар поділився геніальним методом
- Масло буде свіжим цілий рік: експерт розкрила секрети зберігання продукту
- Не зіпсуються та не замерзнуть: де і як правильно зберігати літні шини взимку
Що відомо про сайт На пенсії
Інформаційний портал, на базі популярного друкованого видання - газети "На пенсії". На сайті публікуються корисні поради на всі випадки життя.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред