Сало має мільйони шанувальників по всьому світу і це не дивно, адже цей тваринний продукт вирізняється не лише винятковим смаком, а й багатий на корисні мікроелементи. Сало надзвичайно калорійне, тому в помірних кількостях є незамінним продуктом у зимові холоди.
Зі всіляких видів сала, мабуть, найпочесніше місце посідає так зване генеральське. Цей продукт має свій специфічний вигляд, за що й здобув популярність та визнання, повідомляє Главред.
Що означає генеральське сало
Основною відмінністю генеральського сала є наявність у ньому рівномірних прошарків м'яса. При цьому м'ясні смужки можуть чергуватися по кілька разів в окремому шматку сала.
Не виключено, що саме такий зовнішній вигляд призвів до того, що це сало почали називати "генеральським". Очевидно, що аналогія тут простежується з червоними лампасами на генеральських штанах, на які схожі м'ясні смужки в салі.
Де знаходиться генеральське сало у свині
Однак домогтися на виході ідеального генеральського сала не так і просто, адже для цього застосовують особливий режим годування свиней. Досвідчені фермери чергують відгодівлю тварин з голодуванням, чим і досягають бажаного ефекту.
При цьому генеральське сало можна знайти на конкретних частинах свинячої туші. Наприклад, його отримують зі зрізів бічної частини туші свині.
Як правильно вибрати генеральське сало
Під час вибору генеральського сала варто звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, а й на запах продукту. Досвідчені гурмани кажуть, що свіже сало віддає не сильним, ароматним і трохи солодкуватим запахом.
Разом з тим, якщо сало має різкий або кислий запах, що це може свідчити про те, що продукт явно "підгуляв" і вживати його не можна. Є кілька запахів, які говорять про те, що сало явно несвіже:
- сечовина;
- цвіль;
- затхлість;
- лежалий продукт.
Який вид сала найкращий
Якщо ви хочете купити по-справжньому ексклюзивний шматок сала, бажано поцікавитися, з якого місця туші його отримано. Адже відомо, що найкращими якостями вирізняється сало з області нирок і живота тварини.
Ідеально сало має бути м'яким і гладким, а також не повинно містити специфічних свинячих присмаків. Ще один важливий показник - при переробці на шпик, сало повинно легко і щільно намазуватися на шматок хліба.
Більше новин:
- Як закатати сало в банки на зиму: секретна добавка вб'є гурманів наповал
- Чи можна солити сало йодованою сіллю: несподівана відповідь для господинь
- Може перетворитися на отруту: лікар розповів, скільки сала можна їсти на день
Що таке сало?
Сало - харчовий продукт, що є твердим підшкірним тваринним жиром (зазвичай свинячим), що відкладається у тварин у період їхнього посиленого харчування як запас у тілі тваринного організму і складається з переважно з ліпідів, повідомляє "Вікіпедія".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред