Питання, яке не дає нам спокою з дитинства, — що станеться, якщо намочити Манту. Після проби Манту багато з нас були під пильним наглядом шкільних лікарів на наших рідних. Проба Манту є одним із методів скринінгу на туберкульоз та використовується для виявлення людей, які можуть бути вже зараженими туберкульозом, навіть якщо у них ще немає симптомів. Цей метод може бути особливо корисним для дітей, які були в контакті з інфікованими особами або мешкають у районах з високою поширеністю туберкульозу.
Що буде якщо намочити Манту?
Сімейний лікар Олена Акуленко у своєму Instagram зазначає, що в дитинстві часто чула непорушне правило: якщо намочити манту, слід від щеплення збільшиться в розмірах і вам помилково поставлять діагноз "туберкульоз". Але за словами лікаря, якщо намочити Манту, шкоди не буде.
Проба Манту — це метод діагностики туберкульозу шкіри, який використовується для виявлення контактних осіб та осіб з підвищеним ризиком зараження. Цей метод полягає у введенні спеціального алергену — туберкулінового алергену — під шкіру передпліччя.
Принцип дії Манту
- Підготовка: місце введення алергену (зазвичай туберкуліновий алерген) очищається медичним спиртом для зниження ризику інфекції.
- Введення алергену: лікар вводить туберкуліновий алерген під шкіру, зазвичай на передпліччі, за допомогою спеціальної голки. Після введення алергену на шкірі з'являється невелика відмітка.
- Оцінка реакції: через 48-72 години після введення алергену лікар оцінює реакцію. Якщо на місці введення алергену утворюється папула (підвищення шкіри) діаметром більше 5 мм (або 10 мм у дітей), це може свідчити про позитивну реакцію.
- Інтерпретація результатів: позитивний результат може свідчити про наявність контакту з туберкульозом або активну інфекцію. Однак позитивний результат не означає, що у людини розвинеться туберкульоз, і додаткові тести можуть бути необхідні для підтвердження діагнозу.
- Реакція на препарат: іноді може виникнути алергічна реакція на туберкуліновий алерген. У разі появи алергічних симптомів, таких як свербіж, покрасніння шкіри або набрякання, слід негайно повідомити лікаря.
Що буде, якщо намочити Манту: принцип дії
Лікар зазначила, що сироватка вводиться під шкіру, тому при купанні або митті рук вода не проникає настільки глибоко, щоб змішатися з сироваткою. Отже, можна зробити висновок, що вода не впливає на результати щеплення.
"Я скажу більше: у жодній країні світу, окрім пострадянських, лікарі, які роблять пробу Манту, не забороняють мочити місце щеплення", – підкреслила вона.
Однак, за її словами, є інший нюанс. Місце щеплення не можна:
- терти;
- чухати;
- активно масажувати.
Таким чином, мочалки та рушники, які використовуються під час купання, можуть бути дуже шкідливими: викликають роздратування і будуть сприйняті як позитивна реакція на пробу Манту.
Лікар додає, що було б краще не забороняти мочити місце щеплення, а нагадувати, що мокре місце щеплення потрібно обережно промокнути серветкою, а не витирати. Про те, що шкідливо натирати місце щеплення рукавом, ручкою сумки та іншими предметами, зазвичай не попереджають, але це дуже важливо.
Вам також може бути цікаво:
- Про це знають одиниці: як потрібно пити чай з лимоном, щоб отримати вітамін С
- Зверніть увагу перед приготуванням: чому яєчні жовтки мають різний колір
- Перевірте себе: експерт назвав 6 ознак того, що вас недолюблюють
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред