Укус кліща - дуже непроста ситуація, адже це може призвести до складних наслідків для вашого організму, навіть до смерті. Кліщі найактивніші в теплу пору року і мешкають на деревах, але можуть перебувати на траві та кущах.
Вас також може зацікавити: Чого боїться попелиця, як вогню: засіб, який допоможе позбавитися шкідника
Між укусом і першими небезпечними симптомами зазвичай минає досить багато часу, і збудники нейроінфекцій встигають проникнути в кровообіг, розповіли у "Сніданку з 1+1".
Чим небезпечний укус кліща для людини?
Кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма) - основні захворювання, переносниками яких є кліщі. Також вони можуть переносити й низку інших інфекцій периферичної нервової системи та головного мозку.
Кліщовий енцефаліт - серйозне захворювання з ураженням різних відділів нервових структур, що може призводити до незворотних змін у вигляді паралічів або навіть летальних наслідків. Бореліоз також вирізняється комплексним порушенням нервової, серцево-судинної, опорно-рухової систем.
Як зрозуміти, що тебе вкусив небезпечний кліщ?
Спочатку з'являється почервоніння на шкірі, до речі, кліщі не здатні вкусити через одяг. Місцевий імунітет ініціює появу гіперреактивності - округлої плями до 10-20 см у діаметрі, яка може збільшуватися. Також характерною ознакою при зараженні бореліозом з'являється чітко окреслений контур червоного кольору, який може з часом набувати синьо-білого відтінку.
Які можуть бути наслідки укусу кліща:
- набряклість і яскраве почервоніння в місці контакту з кліщем;
- підвищення температури тіла;
- озноб;
- погіршення самопочуття;
- сонливість;
- швидка стомлюваність;
- нудота;
- світлобоязнь;
- висипання на шкірі;
- задишка;
- ломота в суглобах;
- можливі галюцинації.
Що потрібно робити після укусу кліща?
Найкраще, якщо ви виявили укус кліща, одразу ж звернутися до лікаря, щоб запобігти важким ураженням нервової системи та внутрішніх органів. Лише фахівці зможуть забезпечити всі умови для швидкого та безпечного вилучення паразитів із подальшим аналізом кліща, а також комплексної діагностики людини.
Дивіться відео про те, що робити, якщо вас вкусив кліщ:
Які захворювання переносить кліщ?
В Україні мешкає велика кількість різновидів кліщів, небезпечні для перенесення захворювань, насамперед, іксодові лісові кліщі, а також небезпеку становлять лугові кліщі. Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, проте їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, пише Центр громадського здоров'я МОЗ України.
Найнебезпечніші з них:
- Кліщовий вірусний енцефаліт;
- Хвороба Лайма;
- Гранулоцитарний анаплазмоз;
- Моноцитарний ерліхіоз;
- Крим-Конго геморагічна лихоманка;
- Геморагічна лихоманка з нирковим синдромом;
- Туляремія.
Як уберегтися від кліщів - новини за темою
Зазначимо, щоб відлякати кліщів, можна висадити певні рослини в саду та городі. Їхні ефірні олії допоможуть позбутися небажаних гостей.
А також застосування спеціальних засобів і народних методів від кліщів, регулярний огляд собаки після прогулянок допоможуть убезпечити вашого улюбленця від цього шкідника.
Читайте більше:
- Як захистити садову ділянку від кліщів: поради досвідчених городників
- Як позбутися павутинного кліща: прості та ефективні способи захисту рослин
- Відпочинок на природі був раєм: чому в СРСР не було кліщів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред