Ви дізнаєтесь:
- Чому в СРСР будували хрущовки
- Для чого в хрущовках будували таємну кімнату
- Що таке тещина кімната в хрущовках
У радянську епоху житло будували з урахуванням максимальної функціональності та економії простору. Одним із цікавих архітектурних рішень стало невелике приміщення, яке можна знайти майже в кожній квартирі певного типу. Воно мало різні назви й виконувало безліч функцій, залежно від потреб мешканців. Главред з'ясував, що таке "тещина кімната" та яке її функціональне призначення.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про реалії життя в СРСР, рекомендуємо наш матеріал: Чому в СРСР не робили балкони на першому поверсі: на це є цілих 3 причини.
Що таке тещина кімната - як називається темна кімната у квартирі
Професійний рієлтор з Чернігова Сергій Нітченко у своїй статті для журналу "BOOM" зазначає, що у хрущовках — квартирах радянського зразка, масово зведених із кінця 1950-х до 1980-х років — часто можна було зустріти загадкову кімнату без вікон та вентиляції.
"У деяких, особливо цегляних, варіантах "хрущовок" були кімнати завширшки трохи більше ніж два метри та завглибшки у п'ять із половиною метрів. Така форма кімнати нагадувала трубу. Щоб якось виправити пропорції, у глухому торці кімнати влаштовували "стінну шафу". Часто таке творіння називали "тещина кімната"", - зазначав він.
Історія створення хрущовок
"Хрущовки" були побудовані як тимчасове рішення для житлової кризи після Другої світової війни. Архітектори, прагнучи створити максимально функціональні квартири, передбачали у плануванні невеликі господарські приміщення.
"Хрущовки з’явилися під час керування країною Микитою Хрущовим. Хрущовки будували як тимчасове житло з терміном експлуатації близько 25 років. Але реальність показала, що ніщо не буває наскільки постійним, як тимчасове. Вони були справжнім щастям для багатьох сімей, які після війни отримали можливість мати власне житло", - зазначив Сергій Нітченко.
Однак ця тимчасовість стала постійністю: хрущовки досі є домівками для багатьох українців. І хоча сучасні будинки будують за іншими стандартами, ці радянські багатоповерхівки залишилися частиною нашої архітектурної спадщини.
Призначення тещиної кімнати - чому темну кімнату називають тещиною
Архітектори проєктували цю кімнату як гардеробну або місце для зберігання сезонних речей. Проте в умовах радянського побуту вона набула інших функцій.
"Часто в цьому закутку ставили розкладний диван, перетворюючи приміщення на гостьову спальню. Якщо в сім’ї були гості, наприклад, теща, їй надавали саме це місце", - вказують експерти.
Також кімнату використовували як комору. Відсутність опалення й вентиляції створювала мікроклімат, схожий на погребовий, тому мешканці зберігали тут консерви, овочі, а також речі, які не використовували щодня.
Де знаходиться тещина кімната - як називається найтихіша кімната
"Тещина кімната" стала символом радянської практичності. Радянський підхід до архітектури мав на меті максимальну економію простору й матеріалів.
"Така кімната була вирішенням одвічної проблеми зберігання речей у малогабаритних квартирах. Радянські люди пристосовували її під свої потреби, перетворюючи на спальню, комору або гардеробну", — йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
Навіть сьогодні ці приміщення іноді переобладнують у сучасні гардеробні або додаткові функціональні зони.
Як використовували "таємну кімнату" в хрущовках
У різних квартирах це приміщення служило по-різному. У великих сім’ях його часто перетворювали на спальню для одного з членів родини. Водночас якщо місця вистачало, його могли залишити для зберігання господарських речей.
"Відсутність вікон та приладів опалення робила мікроклімат у цьому приміщенні схожим, на мікроклімат у погребі, тому тут зручно було зберігати консервацію та запаси продуктів на зиму. Як правило постачальниками цих благ були батьки новоспечених містян, котрі передавали своїм дітям продукти зі свого господарства у селі. Звідси й народна назва приміщення – "тещина кімната", - йдеться у матеріалі видання.
Така універсальність робила "тещину кімнату" справжньою знахідкою для мешканців малогабаритних "хрущовок". Вона стала не лише символом практичності, а й нагадуванням про винахідливість радянського способу життя.
Вам також може бути цікаво:
- Секрет розкрито: чому в СРСР будували саме 9-поверхівки - пояснення здивує
- Призначення знають одиниці: чому в СРСР масово виготовляли паркани із ромбиками
- Несподіване пояснення: чому в СРСР вимикачі та розетки робили так високо
Хто такий Сергій Нітченко
Сергій Нітченко — досвідчений рієлтор із Чернігова, який спеціалізується на ринку нерухомості міста та області. Сергій працює в компаніє "AH RealHomе", яка допомагає клієнтам з продажем та вибором об'єкта нерухомості в Україні та за кордоном. Юридично супроводить всі види угод та перевірок документів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред