Яке сьогодні свято 16 листопада 2024 року: чому не можна сваритися і працювати

16 листопада 2024, 05:00
143
Яке православне свято 16 листопада - Главред поділився цікавою інформацією про свято цього дня.
Що не можна робити 16 листопада
Що не можна робити 16 листопада / колаж: Главред, фото: pixabay.com/

Яке церковне свято в Україні відзначають 16 листопада та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.

Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити в день пам'яті святого апостола і євангеліста Матея.

Яке сьогодні свято

16 листопада відзначають такі свята:

відео дня
  • Всесвітній День ґудзиків
  • День працівників радіо, телебачення та зв'язку України
  • Міжнародний день терпимості (толерантності)

Яке сьогодні свято церковне

За новим церковним календарем, 16 листопада в Україні відзначають день Апостола Матея, який мав за мирського життя ім'я Левій Алфієв і був одним із 12 апостолів. Він вірив у єдиного Бога і скрізь супроводжував Христа разом з учнями.

Після того, як Ісус вознісся апостол проповідував віру Христову і мав багато послідовників. Матей написав Євангеліє, у якому повідомив про життя та вчення Ісуса.

Євангеліє від Матея написано арамейською мовою, він відтворив п'ять промов Ісуса за макетом П'ятикнижжя. А от українською мовою Євангеліє переклав професор Іван Огієнко і саме цей переклад стад найбільш відомим і вважається найкращим.

День Ангела 16 листопада

16 листопада свої іменини відзначають володарі таких імен: Олександр, Анна, Василь, Вікентій, Володимир, Георгій, Євдокія, Іван, Ілля, Йосип, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Світлана, Федір, Федот.

Що не можна робити 16 листопада

  • Вважається, що не можна піднімати тяжкості і взагалі займатися важкою фізичною працею. У цей день навантаження можуть нашкодити здоров'ю.
  • 16 листопада не можна пліткувати і влаштовувати скандали, якщо з кимось посваритися, то це може призвести до невдач у родині.
  • А також не можна починати нові справи, найкраще завершити підготовку до зими.

Більше цікавих новин:

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні - процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, як 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом із Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "русского мира". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав, висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти