Щодня в світі і в Україні відзначають якесь свято. Розповідаємо, що святкують 11 жовтня.
Що сталося 11 жовтня в історії - Україна і світ
1138 рік - землетрус в Алеппо забрав життя 230 тисяч людей;
1881 рік - американець Х'юстон Девід запатентував першу фотоплівку;
1891 рік - у Стокгольмі відкрито перший етнографічний музей під відкритим небом;
1899 рік - почалася Друга англо-бурська війна;
1921 рік - на Всеукраїнському православному Синоді в Києві була створена незалежна від Російської Православної церкви Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ).
2018 рік - Вселенський Патріархат підтримав надання автокефалії Українській Православній Церкві.
Яке свято 11 жовтня у світі
Свята у світі:
- Міжнародний день дівчат;
- Міжнародний день боротьби за скасування смертної кари;
- Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги;
- Всесвітній день боротьби з ожирінням;
Яке сьогодні церковне свято 11 жовтня
Згідно з новим церковним календарем, 11 жовтня святкують апостола від 70-ти Пилипа, єдиного від семи дияконів.
Святий апостол Пилип був одним із сімдесяти учнів і народився в Кесарії Палестинській. Після Святого Духа зійшов на апостолів, був обраний для служіння диякона в єрусалимській церкві. Йому було доручено керувати приношеннями віруючих та піклуватися про нужденних, включно з вдовами та сиротами. Однак, коли почалися гоніння і іудеї вбили первомученика Стефана, апостол Пилип був змушений покинути Єрусалим.
Він переїхав до Самарії, де успішно проповідував християнство. Святий апостол Пилип невтомно поширював божественне вчення в багатьох країнах на Близькому Сході, розташованих поруч з Палестиною.
Також завтра святкують преподобного Феофана Сповідника, єпископа Нікейського. Народився в 778 році в Єрусалимі в сім'ї пресвітера Іони. Старшим братом його був преподобний Феодор. З раннього дитинства уникав дитячих забавок і любив відвідувати церковні служби. Обидва брати були віддані на навчання пресвітеру в Лаврі святого Сави, і згодом обидва прийняли там чернецтво. Коли імператор-іконоборець Лев V Вірменин, вигнавши благочестивого царя Михайла I Рангава, став протегувати іконоборчу єресь, Патріарх Єрусалимський послав обох братів до Константинополя для захисту Православ'я. Прибувши до столиці, святі сповідники сміливо виступали на захист іконошанування. У словесному змаганні Лев V був осоромлений. Він наказав нещадно бити обох братів, а потім заслав їх в ув'язнення і суворо заборонив допомагати у чому-небудь. Святим довелося винести ув'язнення, голод, тяжкі муки. Феодора посадили в темницю, де він і помер, а Феофана відправили на заслання.
Також вам може бути цікаво:
- Коли переводять годинник на зимовий час 2023: точна дата
- Зимове сонцестояння 2023: дата найдовшої ночі цього року, прикмети та традиції
- День вчителя Україна 2023: коли відзначати і чому присвячене свято
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред