Дмитрів день щороку відзначається в один і той самий день – 8 листопада. Це день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського.
Він помер за християнську віру, відмовившись відректися від Христа. Святий проповідував справжню віру до самого кінця. За що і був закатований язичниками у в'язниці.
Які є традиції та заборони в день святого Дмитра, що не можна робити в Дмитрів день, щоб не накликати біду на себе і близьких – читайте в матеріалі Главреда.
А привітання з Днем ангела Діми в прозі, у віршах, короткі і листівки з Дмитром – читайте в матеріалі З Днем ангела, Дмитро: як красиво привітати Дімочку в Дмитрів день.
Дмитрів день: що точно не можна робити, щоб уникнути гніву святого
У Дмитрів день закінчували сільськогосподарські роботи, розраховувалися за роботу з пастухами. А ще це кінець сезону сватання. Далі тільки готували засіки до зими і грали весілля.
читайте такожМісячний календар садівника-городника на листопад: що треба встигнутиУ самого святого Дмитра Солунського після молитви просили зцілення і здоров'я для очей, терпіння для себе і близьких, військових перемог – для своєї Батьківщини.
Напередодні Дня Дмитра завжди проходить Дмитрівська батьківська субота, коли поминають покійних родичів і знайомих. Поминальний обід подають на стіл і в саме свято Дмитра Солунського. При цьому небіжчиків у православ'ї ніколи не поминають горілкою – а ось пиво в Дмитрів день вважається традиційним напоєм на столі.
Детальніше про те, що робити в Дмитрівську батьківську суботу, як правильно поминати близьких і що робити не можна, щоб не згрішити – читайте в матеріалі Дмитрівська субота 2020 - що робити: традиції і правила.
Дмитрів день – що не можна робити 8 листопада:
- сідати обідати до заходу сонця, тому що душі відвідують рідні будинки лише з приходом темряви: трапеза в це свято носить поминальний характер, а від кожної страви потрібно по ложечці відкласти на окрему тарілку і залишити ту під іконою, "для покійних";
- ігнорувати або погано відгукуватися про покійних - цього дня прийнято молитися про їхні душі, подавати милостиню і робити добрі справи в пам'ять про них;
- відмовляти в допомозі або в милостині жебракам - благодійність є чи не головною традицією дня;
- робити брудну і важку роботу: за старих часів вважалося, що якщо порушити заборону, то святий Дмитро нашле на домашню худобу хижих вовків - зараз в містах ця прикмета вже неактуальна, але традиція відкладати роботу в свято залишилася;
- прохолодно одягатися: за прикметою, якщо замерзнути в цей день - то всю зиму стукати зубами від холоду доведеться.
Дмитрів день: прикмети на багатство і погоду
У Дмитрієв день у гості з ранку звали заможних знайомих. Тому що є прикмета на багатство у Дмитрів день: якщо першим до будинку з ранку увійде багата та добродушна людина, то вона принесе з собою в дім багатство та процвітання, не буде в родині сварок.
Морозна погода зі снігом 8 листопада віщує холодну і сніжну зиму - і такий самий Великдень: "Дмитрів день по снігу, то і Великдень по снігу, а Дмитрів день по голу (тобто без снігу) - і Свята по тому".
Багряна зоря в Дмитрів день - чекай вітряного дня. А якщо скло на вікнах потіє - скоро прийдуть холоди.
Про те, які є церковні свята в листопаді і коли початок Різдвяного посту в 2020 році - читайте в нашому матеріалі Православний календар на листопад 2020: батьківська субота і Різдвяний піст.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред