StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Церковне свято 24 квітня: що заборонено робити у день преподобного Сави

23 квітня 2024, 11:40оновлено 24 квітня, 12:46
261
Дізнайтесь цікаву інформацію про релігійне свято, яке відзначають 24 квітня і що не можна робити в цей святий день.
Церковне свято 24 квітня: що заборонено робити у день преподобного Сави
Яке свято 24 квітня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

Свято 24 квітня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 24 квітня: Тельцям - витрати на кожному кроці, Рибам - важкий вибір.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мученика Сави Стратилата, преподобного Сави Києво-Печерського.

відео дня

Яке свято 24 квітня

В Україні та світі 24 квітня відзначають такі свята:

  • День джинсів
  • Міжнародний день секретаря
  • Міжнародний день солідарності молоді
  • Міжнародний день боротьби з менінгітом
  • Міжнародний день собаки-поводиря

Церковне свято 24 квітня

За новим церковним календарем, 24 квітня в Україні відзначають день мученика Сави Стратилата, преподобного Сави Києво-Печерського та преподобного Олексія, затворника Києво-Печерського.

Відомо, що Сава Стрилат був раннім християнським священномучеником 3-го століття. Він походив із готського племені, але завдяки своїй хоробрості він досяг високого чину воєводи-стратилата і служив при імператорі Авреліані. Ще з дитинства Сава був християнином і суворо дотримувався всіх заповідей Христа: завжди допомагав нужденним, відвідував у темницях ув’язнених християн.

Святий Сава отримав від Бога дар творити чудеса, іменем Христа зцілював недужих та міг виганяти бісів. Однак, коли імператор Авреліан дізнався, що Сава християнин, то почав вимагати від нього зректися віри. Тоді мученик скинув із себе воїнський одяг і відповів, що ніколи в житті не відречеться від своєї віри. Імператор піддав Саву до різноманітних катувань, які святий мужньо переніс. У 272 році мученика Саву втопили в ріці Тибр.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 24 квітня

  • У цей день не можна влаштовувати гучні розваги або святкування із гучною музикою.
  • Не варто 24 квітня вживати алкоголь, щоб не накликати неприємності.
  • Не можна у цей день сваритися та вживати нецензурну лексику.

День Ангела 24 квітня

24 квітня свої іменини відзначають власники таких імен як Олексій, Валентин, Інокентій, Леонтій, Лука, Микола, Сава, Сергій, Хома, Єлизавета.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти