Група молекулярних біологів і биоинженеров в Університеті штату Каліфорнія (США) розкрила ключові механізми старіння і розробила генетичні методи збільшення тривалості життя.
Про це повідомляється в статті, яка була опублікована в журналі Science.
Вчені з'ясували, що вікові зміни в організмі відбуваються двома шляхами. Дослідники вивчали процеси старіння у дріжджів Saccharomyces cerevisiae, які є модельними організмами.
Виявилося, що клітини одного походження в одній і тій же середовищі можуть старіти кардинально різними способами. За допомогою методів мікрофлюідіки і комп'ютерного моделювання вчені з'ясували, що близько половини клітин старіють з причини поступового зниження стабільності т н. ядерця — органели, в якій відбувається утворення ключових компонентів для синтезу білків. В іншої половини клітин розвивається мітохондріальна дисфункція.
Клітини дріжджів займають один з шляхів старіння вже в ранньому віці і слідують їм весь період свого існування. Проте, вчені відшукали молекулярний "контур", який регулює обидва процеси і пов'язує їх воєдино.
Надалі дослідники планують продовжити дослідження на більш складних клітинах і організмах, у тому числі тканинах людини.
читайте такожВчені назвали головну небезпеку молока для тіла людини
Нагадаємо, раніше група вчених з Університету Наварри (Іспанія) закінчила перерахування продуктів, які всерйоз прискорюють старіння людських організмів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред