Японські вчені стверджують, що носіння масок на 80% зменшує ризик заразитися коронавірусом. Однак віддати перевагу варто звичайній медичній масці, а не популярним нині різнокольоровим маскам.
Справа в тому, що різнокольорові захисні маски можуть викликати небажані шкірні реакції, якщо вони виконані з хімічно забарвленої синтетики. Про це попередила кандидат медичних наук, лікар-косметолог Олена Морозова, передає Агентство міських новин Москва.
За її словами, багато людей носять маски чорного кольору. У них міститься барвник, який сам по собі викликає шкірні загострення - наприклад, у атопіків при атопічному дерматиті.
"Навіть самі пацієнти скаржаться, що ці маски мають неприємний хімічний запах. Все це може провокувати дерматоз, тому що чорний барвник вкрай алергенний, а якщо маска ще й зроблена з синтетики, то таку маску, звичайно ж, не варто використовувати. Є бавовняні кольорові маски - це одне питання. А якщо це синтетика, незрозуміло, де пофарбована, з малюнком - зовсім інше", - розповіла лікар.
Морозова нагадала, що тканинні маски необхідно регулярно міняти або ретельно прати.
"Особливо у дітей зараз дуже багато кольорових масок. Тут потрібно передусім звертати увагу на виробника і на якість. Якщо дитина довго носить таку маску, не змінюючи і не стираючи, це варіант посилення тяжкості підліткового акне. Потрібно обов'язково стежити за чистотою виробу", - підкреслила експерт.
Вона нагадала, що найкраще вибирати одноразову медичну маску, яку слід регулярно міняти.
читайте такожЧи захищають маски з клапанами від COVID-19: учений дав несподівану відповідь
Нагадаємо:
- Інфекціоніст з Києва Євген Дубровський жорстко розкритикував масочний режим в Україні та пояснив, чому маски не дають жодного захисту, а навпаки приносять шкоду.
- Вчені з Сінгапуру розробили систему датчиків, яка здатна визначати симптоми коронавірусу. Цю систему можна вбудувати в будь-яку маску - багаторазову або одноразову. В результаті вийде так звана "розумна" маска.
- Португальські вчені заявили, що розробили першу в світі захисну маску, яка здатна нейтралізувати коронавірус.
- Учені з Массачусетського технологічного інституту США створили багаторазову маску для обличчя з силікону зі змінними фільтрами. Розробники стверджують, що їхній пристрій може затримувати віруси так само ефективно, як респіратори N95.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред