Від перегріву до теплового удару: як встигнути розпізнати небезпечний стан

27 липня 2020, 17:01
126
Важливо розуміти різні симптоми і методи лікування.
Київ,спека
Важливо розуміти різні симптоми і методи лікування./ УНІАН

Тепловий удар і перегрів - це два типи захворювань, пов'язаних зі спекою. Ці умови найчастіше виникають під час фізичних навантажень при спекотних і вологих температурах.

Спочатку йде теплове виснаження або перегрів, і якщо його не лікувати, це може призвести до теплового удару, який може пошкодити життєво важливі органи або навіть призвести до летального результату. Важливо розуміти різні симптоми і методи лікування теплового виснаження і теплового удару, щоб ви могли прийняти відповідні заходи для запобігання небезпечного для здоров'я стану. Ось що вам потрібно знати.

Різниця між тепловим виснаженням і тепловим ударом

За словами Джоша Скотта, доктора медицини, лікаря первинної медичної допомоги в Інституті Cedars-Sinai Ker lin-Jobe, людина, яка просто перегрілася, може відчувати легку слабкість і запаморочення, але вона зможе вести розмову. Той, хто став жертвою теплового удару, навіть може втратити свідомість.

читайте такожЛікарка розповіла, як правильно пити каву в спеку

Перегрів можна лікувати вдома, а от тепловий удар вимагає виклику швидкої та невідкладної медичної допомоги.

Основними симптомами перегрівання є:

  • Рясне потовиділення
  • Швидкий, слабкий пульс
  • Липка шкіра
  • Нудота
  • Судоми або м'язові спазми
  • Запаморочення
  • Задишка

Якщо ви помітили ці симптоми, ви повинні негайно шукати тінь або піти в приміщення, де працює кондиціонер. Ви також можете допомогти знизити температуру свого тіла, випиваючи багато води, застосовуючи прохолодну вологу тканину, сидячи перед вентилятором, або занурюючись в холодну воду.

Скотт каже, що для того, щоб теплове виснаження переросло в тепловий удар, може знадобитися менше 30 хвилин, тому вкрай важливо припинити те, що ви робите, і негайно охолонути.

Тепловий удар

Якщо ви не зможете охолодитися, теплове виснаження може перерости в щось більш небезпечне, що називається тепловим ударом.

Існують два основних показники теплового удару, які відрізняють його від теплового виснаження: температура тіла вище 40 градусів і дисфункція центральної нервової системи.

Це може призвести до таких симптомів:

  • Швидкий, сильний пульс
  • Змінений психічний статус, такий як сплутаність свідомості, дезорієнтація або невиразна мова
  • Можлива втрата свідомості
  • Червона, почервоніла шкіра
  • Блювота

Якщо не лікувати, тепловий удар може пошкодити життєво важливі органи, такі як мозок, печінка або нирки, а іноді призвести до летального результату.

У той же час, ви повинні охолоджувати тіло так само, як і при тепловому виснаженні - занурюватися в холодну воду, пити багато холодної води і класти вологий одяг перед вентилятором або кондиціонером.

Як запобігти перегріву і теплового удару?

Щоб уникнути теплового удару, ви повинні спочатку запобігти перегріву. Ось кілька корисних порад, які можуть захистити вас від хвороб, пов'язаних зі спекою:

Уникайте найбільш спекотної частини дня. Температура зазвичай найвища між 15 і 16:30 вечора. Якщо ви хочете тренуватися на вулиці в літні місяці, намагайтеся тренуватися дуже рано вранці або пізно ввечері, щоб уникнути сонця і більш високих температур. "Поступово адаптуйтесь до високих температур, повільно збільшуючи тривалість і інтенсивність вправ протягом пари тижнів", - каже Елізабет Барч, доктор медичних наук, спеціаліст з первинної медичної допомоги в Нью-Йоркському університеті Langone Sports Health.

Якщо ви збираєтесь працювати чи тренуватися на вулиці в спеку, у вас повинно бути уявлення про те, як ви охолонете, якщо у вас з'являться симптоми. Барч рекомендує продумати наступні питання: тінь, вода, наявність поруч приміщення з кондиціонером.

спека
Щільна або надмірна одяг може затримувати тепло/ УНІАН

Гідратація. Ваше тіло охолоджується потовиділенням, і якщо ви не вживаєте достатню кількість рідини, ваше тіло не зможе регулювати свою температуру. Скотт рекомендує пити кожні 15-20 хвилин під час тренування.

Носіть вільний одяг. Щільний або цупкий одяг може затримувати тепло, тому одягайтеся легко і уникайте нашарувань.

Щоб безпечно відпочивати на пляжі, важливо знати різницю в симптомах і лікування теплового виснаження і теплового удару - особливо для тих, хто найбільш схильний до ризику, таких як маленькі діти і літні люди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти