Вчені дізналися, який фактор негативно впливає на відносини матері з дитиною

26 травня 2021, 09:39
106
Початкові відносини закладають фундамент психічного здоров'я.
мати з дитиною
У дослідженні використовувалася вибірка з 131 жінки / фото: ru.123rf.com

Дослідники вивчали, чи депресія до або під час вагітності впливає на відносини матері та дитини.

Дослідження було опубліковано в BJPsych Open.

Так, вчені вивчили якість взаємодії матері і дитини через вісім тижнів і 12 місяців після народження в трьох групах жінок; здорові жінки, жінки з клінічно значущою депресією під час вагітності і жінки з історією депресії протягом усього життя, але здорові вагітні.

читайте такожЗ'ясувалося, який побічний ефект від COVID-вакцини буває тільки у дітей

У дослідженні використовувалася вибірка з 131 жінки: 51 здорова мати без депресії в даний час або в минулому, 52 матері з депресією, спрямовані в службу перинатальної психіатрії Фонду NHS Південного Лондона і Модслі, і 28 матерів, що мають тільки анамнез, з історією депресії. але немає поточного діагнозу.

Що вдалося з'ясувати?

Як у вісім тижнів, так і в дванадцять місяців матері і немовлята в групах депресії і тільки анамнезу продемонстрували зниження якості взаємодії. Зокрема, через вісім тижнів 62% у групі матерів з депресією під час вагітності та 56% у групі матерів з депресією лише в анамнезі мали найнижчу категорію якості взаємин, де рекомендуються терапевтичні втручання, порівняно з 37% у групі здорових.

Всі групи матерів і дітей покращили якість взаємодії між 8 тижнями і 12 місяцями, що, за словами дослідників, вказує на те, що з часом всі матері і їхні діти можуть стати більш налаштованими один на одного.

Через шість днів у новонароджених від матерів з груп депресії і тільки анамнезу знижувалася соціально-інтерактивна поведінка, що разом з материнськими соціально-економічними труднощами також вказувало на зниження якості взаємодії, в той час як післяпологова депресія не спостерігалася.

Доктор Ребекка бінд, провідний автор і науковий співробітник Інституту психіатрії, психології та нейробіології Королівського коледжу Лондона, каже: "наші результати показують, що фахівці з перинатального психічного здоров'я повинні надавати підтримку не тільки жінкам, які страждають депресією під час вагітності, але і вагітним з історією депресії, оскільки вони також можуть піддаватися ризику труднощів взаємодії. У майбутніх дослідженнях слід спробувати зрозуміти, чому історія депресії, незважаючи на здоровий перинатальний період, може вплинути на відносини, що розвиваються".

Старший автор Кармін Паріанте, професор біологічної психіатрії в Інституті психіатрії, психології та нейробіології Королівського коледжу Лондона та консультант перинатального психіатра в Південному Лондоні та довіра Фонду Модслі NHS, сказав:

"Ми рекомендуємо, щоб медичні працівники надавали вагітним жінкам з ризиком труднощів взаємодії приклади позитивної поведінки по догляду, а також способи залучити своїх немовлят і зрозуміти їх потреби, - все це можна було б включити в батьківські заняття, заняття по пологах і візити до лікаря. Ми також пропонуємо зробити втручання, які можуть допомогти взаємодії матері і дитини, зробити більш широко доступними, наприклад, відео-зворотний зв'язок, де лікар і мати обговорюють, яка поведінка найкраще працює для залучення і розради дитини, а також структуровані дії матері і дитини, такі як мистецтво і співочі групи. Це особливо важливо, тому що ми знаємо, що ранні роки є життєво важливими для майбутнього психічного здоров'я та благополуччя".

Відносини між матір'ю та немовлям оцінювалися за допомогою експериментального індексу відносин дитина-дорослий Кріттенден, який оцінює "діадичну синхронність" - термін, який описує якість відносин в цілому.

Дослідники проаналізували фільми трихвилинних взаємодій, зняті через вісім тижнів і 12 місяців після народження. Матері грали зі своїми немовлятами, в той час як дослідники оцінювали відносини, грунтуючись на семи аспектах поведінки: вираз обличчя, вираз голосу, положення і тілесний контакт, прихильність і збудження, випадковість черговості, контроль і вибір діяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти