Житло-це соціальний детермінант здоров'я. Притулок далеко від потенційних небезпек може сприяти благополуччю.
Однак проживання в небезпечних або невідповідних житлових умовах може сприяти нерівності щодо здоров'я і бути фактором проблем зі здоров'ям, таких як хронічні захворювання.
Люди проводять приблизно 90% свого часу в приміщенні, причому більшу частину цього часу, швидше за все, проводять вдома. Це підкреслює потенційний вплив житла на здоров'я людини.
Крім того, дослідження показують, що соціальні детермінанти здоров'я, включаючи житло, відіграють важливу роль у стані здоров'я людини, пише Medical News Today.
Якщо люди живуть в невідповідних житлах, вони можуть піддатися ряду потенційних небезпек для здоров'я.
читайте такожПокарання за незаконне виселення з житла: основні положення Закону
В результаті погані житлові умови можуть викликати або сприяти виникненню багатьох запобіжних травм і станів, таких як респіраторні, нервові і серцево-судинні захворювання, а також рак.
Чому житло може вплинути на здоров'я?
Якість житла може безпосередньо впливати на здоров'я людини. Під якістю житла зазвичай розуміється фізичний стан, а також якість соціального і фізичного середовища в місці знаходження будинку.
Фактори, які можуть визначати якість житла, включають якість повітря, безпеку будинку, простір на людину і наявність можливих подразників, таких як цвіль, азбест і свинець.
Експерти пов'язують неякісне житло з багатьма негативними наслідками для здоров'я, включаючи хронічні захворювання, травми і погане психічне здоров'я.
Наприклад, низькоякісне домашнє обладнання та системи, такі як опалення, водопровід та кондиціонування повітря, можуть збільшити ризик впливу окису вуглецю, свинцю та захворювань, що передаються по повітрю.
Як правило, люди з сімей з низькими доходами, швидше за все, житимуть у нижчій якості житла, що може негативно вплинути на їхнє здоров'я. Наприклад, якщо людина живе в перенаселеному місці, він може піддаватися підвищеному ризику погіршення психічного здоров'я, надійного джерела продовольчої безпеки та інфекційних захворювань.
Крім того, у деяких людей може не бути коштів для підвищення безпеки і якості певних систем і пристроїв. Отже, вони можуть бути не в змозі належним чином опалювати свій будинок, що може привести до підвищення рівня артеріального тиску і привести до серцевого нападу.
Більш того, будинки людей з сімей з низькими доходами можуть бути більш сприйнятливими до різного роду пошкоджень, які можуть вплинути на здоров'я, якщо їх не відремонтувати. Наприклад, протікання води можуть призвести до зростання цвілі, яка може завдати шкоди здоров'ю органів дихання.
У дослідженні також відзначається зв'язок між поганими житловими умовами та підвищеним ризиком серйозних ускладнень від COVID-19.
Ключові фактори, що впливають на житло і здоров'я
Існує ряд ключових факторів, які можуть вплинути на вплив житла на здоров'я людини. Вони є:
Якість і безпека
Низька якість і Безпека житла збільшує ризик виникнення проблем зі здоров'ям. Потенційні небезпеки для здоров'я в будинку зазвичай діляться на чотири категорії:
Біологічний: до них відносяться алергени цвілі, гризунів і пилових кліщів, які можуть підвищувати ризик алергії, астми та інших респіраторних захворювань.
Хімічні речовини: вони можуть включати свинець, азбест, радон і окис вуглецю. Їх вплив може підвищити ймовірність неврологічних ускладнень, порушень розвитку, раку, астми та інших респіраторних захворювань.
Фізичний: Приклади включають неправильну вентиляцію, контроль температури і небезпеки, які можуть привести до травм. Вони можуть сприяти фізичним травмам, респіраторним захворюванням, астмі та надмірному впливу тепла або холоду.
Соціальний: це може включати перенаселеність, життя в бідності і страх перед злочинністю. Небезпеки для соціального здоров'я можуть підвищити ризик інфекційних захворювань і погіршити психічне здоров'я.
Доступність
Доступ до безпечного, доступного за ціною і якісному житлу може позитивно позначитися на здоров'ї і благополуччі людини. З іншого боку, висока вартість житла може призвести до серйозних жертв, які можуть негативно позначитися на здоров'ї.
Якщо житло недоступне, люди можуть бути не в змозі оплачувати предмети першої необхідності, що підтримують хороше здоров'я, такі як поживна їжа, регулярні відвідування лікаря, енергія і утримання будинку.
Регіон
Зазвичай в районах з низьким доходом менше зручностей. В результаті жителі цих районів з меншою ймовірністю матимуть доступ до транспорту, роботи та якісних шкіл.
Вони також піддаються більшому ризику впливу навколишнього середовища, мають менше шансів знайти фінансову стабільність і стикаються з більш високим рівнем злочинності.
Це може негативно позначитися на стані здоров'я. Наприклад, у статті з надійних джерел 2020 року повідомляється, що під час пандемії COVID-19 люди життя в районах з низьким доходом стикалася з перешкодами, які заважали їм залишатися в безпеці. Потім це призвело до більш високого рівня ускладнень через COVID - 19 у людей з громад з низьким доходом.
Стабільність
Якість, безпека, доступність та близькість можуть вплинути на стабільність житла. Без хорошого житла і адекватної підтримки люди можуть ризикувати зіткнутися з житловою нестабільністю і навіть стати бездомними.
Згідно з одним звітом за 2018 рік, 83% бездомних не були хронічно бездомними, і багато хто з тих, хто потрапляє в притулки, походять зі стабільних сімей.
Бездомні люди піддаються підвищеному ризику психічних розладів, інфекційних захворювань, насильства та вживання психоактивних речовин, серед іншого.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред