Рожевий шум: що це і чому він вважається найкращим засобом для засипання

24 травня 2021, 09:50
743
Колір шуму визначається енергією звукового сигналу.
Сну
Рожевий шум складається з усіх частот, які ми чуємо / Pixabay

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), 30% дорослих не висипаються щоночі.

Недолік сну може ускладнити зосередження уваги на роботі або навчанні. Це також може з часом негативно вплинути на ваше психічне і фізичне здоров'я, повідомляє Healthline.

Часто білий шум рекомендується при порушеннях сну, але це не єдиний шум, який може допомогти. Інші звукові відтінки, такі як рожевий шум, також можуть покращити ваш сон.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про науку, що стоїть за рожевим шумом, про його порівнянні з іншими кольоровими шумами і про те, як він може допомогти вам добре виспатися.

Що таке рожевий шум?

Колір шуму визначається енергією звукового сигналу. Зокрема, це залежить від того, як енергія розподіляється по різних частотах або від швидкості звуку.

читайте такожЧому буває жарко уві сні: сім причин

Рожевий шум складається з усіх частот, які ми чуємо, але енергія розподіляється по них нерівномірно. Він більш інтенсивний на низьких частотах, що створює глибокий звук.

Природа сповнена рожевого шуму, в тому числі:

  • шелестять листя
  • постійний дощ
  • вітер
  • серцебиття

Для людського вуха рожевий шум звучить "плоско"або "рівно".

Чи може рожевий шум допомогти вам краще виспатися?

Оскільки ваш мозок продовжує обробляти звуки під час сну, різні звуки можуть впливати на те, наскільки добре ви відпочиваєте.

Деякі звуки, наприклад гудок машин і гавкіт собак, можуть стимулювати ваш мозок і порушувати сон. Інші звуки можуть розслабити ваш мозок і сприяти кращому сну.

Ці звуки, що викликають сон, відомі як шумові засоби для сну. Ви можете слухати їх на комп'ютері, смартфоні або спеціальному апараті.

Рожевий шум може допомогти уві сні. У невеликому дослідженні, опублікованому в 2012 році в Journal of Theoretical Biology, дослідники виявили, що стійкий рожевий шум знижує мозкові хвилі, що збільшує стабільність сну.

Дослідження, проведене в 2017 році в Frontiers in Human Neuroscience, також виявило позитивний зв'язок між рожевим шумом і глибоким сном. Глибокий сон підтримує пам'ять і допомагає вставати бадьорим вранці.

Однак наукових досліджень не так багато. Є більше доказів користі білого шуму для сну. Необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як рожевий шум може поліпшити якість і тривалість сну.

Чим відрізняється рожевий шум від інших кольорових шумів?

Звук має багато кольорів. Ці кольорові шуми або звукові відтінки залежать від інтенсивності та розподілу енергії.

Є багато кольорових шумів, у тому числі:

Рожевий шум

Рожевий шум глибше білого шуму. Це як білий шум з гуркотом басів.

Однак у порівнянні з коричневим шумом рожевий шум не такий глибокий.

Білий шум

Білий шум включає всі чутні частоти. Енергія рівномірно розподіляється по цих частотах, на відміну від енергії рожевого шуму.

Рівномірний розподіл створює стійкий гуде звук.

Приклади білого шуму включають:

  • дзижчить вентилятор
  • радіо або телебачення статичне
  • шиплячий радіатор
  • гудячий Кондиціонер

Оскільки білий шум містить всі частоти з однаковою інтенсивністю, він може маскувати гучні звуки, що стимулюють ваш мозок. Ось чому його часто рекомендують при проблемах зі сном і розладах сну, таких як безсоння.

Коричневий шум

Коричневий шум, також званий червоним шумом, має більш високу енергію на більш низьких частотах. Це робить його більш глибоким, ніж рожевий і білий шум.

Приклади коричневого шуму:

  • низький рев
  • сильні водоспади
  • грому

Хоча коричневий шум глибше білого шуму, вони схожі на людське вухо.

Недостатньо серйозних досліджень, що підтверджують ефективність коричневого шуму для сну. Але згідно з неофіційними даними, глибокий коричневий шум може викликати сон і розслаблення.

Чорний шум

Чорний шум-це неформальний термін, який використовується для опису відсутності шуму. Це відноситься до повної тиші або здебільшого до тиші з випадковим шумом.

Хоча може бути важко знайти повну тишу, вона може допомогти вам спати ночами. Деякі люди відчувають себе найбільш розслабленими, коли майже немає шуму.

Як спробувати рожевий шум для сну

Ви можете спробувати рожевий шум для сну, послухавши його на своєму комп'ютері або смартфоні. Ви також можете знайти треки рожевого шуму на потокових сервісах, таких як YouTube.

Деякі звукові машини відтворюють рожевий шум. Перед покупкою пристрою переконайтеся, що він відтворює потрібні вам звуки.

Найкращий спосіб використання рожевого шуму залежить від ваших уподобань. Наприклад, ви можете відчувати себе більш комфортно з навушниками замість навушників. Інші можуть віддати перевагу навушникам або відтворювати рожевий шум на комп'ютері.

Вам також може знадобитися поекспериментувати з гучністю, щоб знайти те, що Вам підходить.

Інші поради для сну

Рожевий шум допомагає заснути, але це не диво. Хороший сон як і раніше важливий для якісного сну.

Щоб дотримуватися правил гігієни сну:

Дотримуйтесь графік сну. Прокидайтеся і лягайте спати в один і той же час кожен день, навіть у вихідні.

Уникайте стимуляторів перед сном. Нікотин і кофеїн не дають заснути на кілька годин. Алкоголь теж руйнує регулює ваш циркадний ритм і знижує якість сну.

Регулярно займатися спортом. Фізична активність протягом дня допоможе вам відчути втому вночі. Уникайте фізичних вправ за кілька годин до сну.

Обмежте дрімоту. Крім того, сон може порушити ваш графік сну. Якщо вам потрібно подрімати, обмежтеся 30 хвилинами або менше.

Уважно ставтеся до прийому їжі. Не їжте рясно за кілька годин до сну. Якщо ви голодні, з'їжте легку закуску, наприклад банан або тост.

Зробіть розпорядок дня перед сном. Насолоджуйтесь розслаблюючими заняттями за 30-60 хвилин до сну. Читання, медитація та розтягування можуть заспокоїти ваше тіло і мозок.

Вимкніть яскраве світло. Штучне освітлення пригнічує мелатонін і стимулює ваш мозок. Уникайте світла від ламп, смартфонів і екранів телевізорів за годину до сну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти