Кава корисна для здоров'я, вона захищає від депресії та хвороби Альцгеймера. Але лікарі настійно рекомендують не пити каву вранці.
Чутки про те, що ранкова кава шкідлива, виникли не просто так. Така думка ґрунтується на тому факті, що кофеїн пригнічує синтез кортизолу, пише Viral Bake.
Кортизол - гормон стресу. Він виробляється організмом людини при впливі стресових факторів, причому, зміна стану зі сну на неспання до них також відноситься. Кортизол, що виробляється нашим тілом в момент пробудження, допомагає прокидатися, стимулюючи організм "зібратися".
За словами медиків, з часом організм звикає до того, що стимулятор для бадьорості йому надходить ззовні. При цьому вироблення власного внутрішнього стимулятора сповільнюється. Таким чином, відмова від ранкової кави призведе до того, що організм просто не зможе прокинутися вранці. Саме цим фактом противники ранкового ритуалу пояснюють шкоду кави вранці - вона викликає залежність, яка порушує роботу організму людини.
читайте такожЧи можна пити каву на голодний шлунок: названі наслідки
Природні сплески кортизолу передбачені природою також ввечері (перед сном) і в обідній час.
Медики назвали оптимальний час, коли можна пити каву – 10-12 годин, а також період після обіду і до 18 години.
Є ще один привід назвати каву шкідливим напоєм для ранкового вживання.
Це - вплив на шлунок. Гарячий напій, що випивається на голодний шлунок, є подразником викликає підвищення кислотності. Часте вживання кави може привести до виникнення хронічних захворювань шлункового тракту. Пом'якшити дію кави допоможе додавання в чашку істотної кількості молока або вершків.
читайте такожЧому вранці не можна їсти сир: лікарі дали відповідь
Здоров'я - про що раніше повідомляв Главред:
- Вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом.
- Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
- Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.
- Також медики назвали продукти, від яких потрібно відмовитися при головних болях.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред