Низькокалорійний підсолоджувач ксиліт, який додають у жувальні гумки та зубні пасти, може збільшувати ризик серцевих нападів та інсультів у споживачів. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в European Heart Journal, пише CNN.
Вам також може бути цікаво: Навіщо в спекотну погоду люди залишають ложку цукру в саду: відповідь здивує наповал.
Зазначається, що вчені шукали раніше невідомі хімічні речовини або сполуки у крові людини, які могли б передбачити ризик серцевого нападу, інсульту або смерті протягом наступних трьох років.
Автор дослідження Стенлі Хейзен і його команда проаналізували 1157 зразків крові людей, які проходили обстеження на серцево-судинні захворювання, зібрані між 2004 і 2011 роками.
"Окремо науковці дослідили зразки крові понад 2100 людей, які могли мати високий ризик захворювань серця. Вони виявили ряд спиртовмісних цукрів – ксиліт і еритритол, які, на думку вчених, впливають на серцево-судинну функцію", - пише видання.
Варто підкреслити, що люди з найвищим рівнем ксиліту мали майже вдвічі більший ризик серцевого нападу, інсульту та смерті ніж ті, у кого концентрація підсолоджувача в крові була мінімальною.
"Наші тромбоцити мають рецептор, який розпізнає молекулу підсолоджувача та "сигналізує" тромбоцитам бути більш схильними до згортання. Смакові ж рецептори не можуть відрізнити структуру цукру від інших підсолоджувачів", – зазначив автор дослідження.
В свою чергу, президентка Ради з контролю калорійності у США Карла Сондерс зазначила, що результати дослідження суперечать десятиліттям наукових доказів, які підтверджують безпеку та ефективність низькокалорійних підсолоджувачів, як-от ксиліт, глобальними медичними та регуляторними органами.
"Ці висновки є поганою послугою для тих, хто покладається на альтернативні підсолоджувачі як на інструмент для покращення свого здоров’я", – додала вона.
Де використовують ксиліт?
Ксиліт часто додають у жувальні гумки, зубні пасти, ополіскувачі, сиропи від кашлю, жувальні вітаміни. Також його використовують у виробництві цукерок, випічки, сумішей для тортів, соусів для барбекю, кетчупу, арахісового масла, пудингів, сиропу для млинців.
Цей підсолоджувач є природним, бо у мікродозах міститься у різноманітних фруктах та овочах. У промислових масштабах його виготовляють із качанів кукурудзи, березових дерев або генно-інженерних бактерій.
Що відомо про CNN?
CNN — одна з провідних телерадіокомпаній світу. Була заснована у 1980 р. Тедом Тернером виключно як телевізійне агентство новин. Зараз розташована у м. Атланта, штат Джорджія, США. CNN першою почала цілодобове мовлення у 25-ту річницю свого заснування, 1 червня 2005 року, пише Вікіпедія.
Читайте також:
- Що станеться з організмом у перші дні після відмови від цукру
- Пити солодкий чай небезпечно: лікар розповів, скільки цукру можна вживати в день
- Цукор не потрібен: швейцарські вчені розробили новий вид шоколаду – смак здивує
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред