Як пережити втрату: психологи назвали дієві способи

13 листопада 2020, 12:22оновлено 13 листопада 2020, 12:58
109
Ці поради допоможуть вам впоратися більш ефективно зі стресом.
1605262881-8290.jpg
Ці поради допоможуть вам впоратися більш ефективно зі стресом / Pixabay

Люди за своєю природою соціальні істоти. Більшість людей жадають певного рівня близькості, дружнього спілкування і міцного зв'язку з іншими. Однак по інший бік зв'язку лежить самотність. Коли ви не можете побачити або поговорити з кимось, хто вам небайдужий, біль від їх відсутності і давні спогади про час, проведений разом, можуть оселитися у вашому серці.

Іноді ви можете вирішити проблему зникнення когось, піднявши телефонну трубку або зайшовши в гості. Але не завжди вдається відновити зв'язок, і виникають в результаті почуття втрати і печалі можуть накопичуватися до такої міри, що вони починають затьмарювати всі аспекти вашого повсякденного життя.

Роздуми про самотність зазвичай не допомагають позбутися стресу, але ці поради допоможуть вам впоратися більш ефективно, незалежно від того, сумуєте ви за колишнім або сумуєте про втрату Близького члена сім'ї.

читайте такожВчені знайшли новий спосіб боротьби з депресією

Загальні поради для будь-якої ситуації

Якщо ви дбаєте про когось і любите проводити з ним час, цілком природно оплакувати його відсутність, коли він йде. Навіть тимчасову розлуку не завжди легко перенести.

Берегти себе

Догляд за емоційними ранами так само важливий, як і лікування фізичних. Можливо, вам не знадобляться шви або пакет з льодом, але трохи самозбереження може мати велике значення для зцілення вашого болю.

Ви пережили втрату, і вам, ймовірно, знадобиться час, щоб пристосуватися, перш ніж знову відчути себе собою. Прояв доброти і турботи про себе допоможе вам легше пережити цей період адаптації.

Самодопомога при емоційному стресі може включати:

  • виділяйте достатньо часу для спокійного сну щоночі
  • вибір поживних, що піднімають настрій продуктів
  • тривалі прогулянки відмінно підходять для обробки складних почуттів
  • звернення до близьких за емоційною підтримкою

Знайдіть час, щоб посидіти зі своїми почуттями

Ігнорування болю від відсутності когось може здатися хорошим способом позбутися від неї, але уникнення зазвичай дає протилежний ефект. Емоції постійні, і страждання, яке ви думали, що ви поховали, може знову спливти, іноді, коли ви відчуваєте себе не готовим протистояти йому.

Немає нічого поганого в тому, щоб нудьгувати по комусь і сумувати через свою втрату. Також поширене бажання позбутися від цих почуттів. Хто хоче випробувати біль?

Проте дослідження, проведене в 2010 році, показує, що прийняття негативних емоцій може допомогти полегшити страждання, які вони можуть викликати. З іншого боку, їх уникнення може сприяти погіршенню симптомів психічного здоров'я, включаючи депресію.

Звичайно, ви, ймовірно, не хочете, щоб ваші біди оволоділи вашим днем.

Замість цього знайдіть час у тиші, щоб дослідити свої почуття:

  • Приймайте будь-які емоції-любов, жаль, гнів - без осуду.
  • Вивчіть свої емоції, щоб краще зрозуміти, звідки вони беруться.
  • Заохочуйте себе позитивним внутрішнім діалогом.

Взаємодійте з іншими

Унікальне почуття самотності, яке відчуває людина, говорить про те, що ніхто інший не може заповнити порожнечу в вашому серці.

Тим не менш, інші друзі та близькі можуть запропонувати співчуття та іншу емоційну підтримку. Вони можуть просто вислухати або відвернути вас, запропонувавши заняття, які відвернуть вас від самотності.

Проведення часу з іншими також нагадує вам про те, що потрібно дорожити іншими соціальними зв'язками і відносинами.

Участь у громадських заходах та громадських групах також може допомогти позбутися самотності та призвести до нових зв'язків.

Хоча спілкування з іншими людьми не може повністю полегшити ваше прагнення, спілкування все ж може підняти вам настрій-якщо ви дозволите.

Пориньте в те, що Вам подобається

Хобі та інші приємні заняття можуть відвернути вас і допомогти вам впоратися з болем від нудьги по комусь, поки вона не почне зникати.

Це може допомогти більше зосередитися на власних інтересах. Коли біль втрати ще свіжа, вам може бути важко поодинці вирішувати справи, які ви раніше робили разом.

Вам потрібне нове хобі? Розгледіти:

  • проекти з благоустрою будинку, такі як фарбування акцентної стіни або відновлення предмета старих меблів
  • художні або ремісничі проекти, такі як колаж, живопис, фотографія або скрапбукінг
  • Письменницька творчість
  • Спостереження за птахами, походи або інші заходи на свіжому повітрі

Якщо улюблені далеко

Навіть якщо ви знаєте, що рано чи пізно побачите людину, якої вам не вистачає, ви все одно можете відчувати себе досить обділеним прямо зараз. Може здатися, що час тягнеться, ускладнюючи перемикання Вашої уваги на щось ще при підрахунку днів.

Заплануйте віддалену відеокімнати. Завжди залишатися на зв'язку, незалежно від того, розділені ви континентом, декількома містами або протоколами COVID-19.

Спілкування в чаті за допомогою текстових повідомлень, телефону і відеочату може не викликати таких же відчуттів задоволення, як особисте спілкування, але віртуальна взаємодія може допомогти вам відчути себе більш пов'язаним, поки ви переживаєте розлуку. Планування регулярного часу для "зустрічей" дає вам привід з нетерпінням чекати.

Використовуйте нагадування та сувеніри

Під час регулярних періодів розлуки-наприклад, якщо ви перебуваєте у відносинах на відстані, - якщо ви залишите кілька речей у себе вдома, це допоможе нагадати вам, що вони скоро повернуться.

Навіть коли ви логічно знаєте, що відстань не буде тривати вічно, щоденні нагадування можуть допомогти закріпити цей факт у вашій свідомості, зробивши розлуку більш гірко-солодкою, ніж просто гіркою.

Киньте светр через спинку крісла, час від часу використовуйте шампунь, включіть свій улюблений альбом і залиште кілька книг на журнальному столику. Таким чином, ви створите ілюзію присутності.

Поверніться до себе

Багато людей, які перебувають у романтичних стосунках і близькій дружбі, в кінцевому підсумку роблять багато справ разом, що іноді залишає у вас менше часу для себе.

Всім іноді потрібно побути на самоті. Тимчасова розлука може залишити вас самотнім, але також дає можливість для деякого самопізнання.

Скористайтеся цією можливістю, щоб зайнятися новими інтересами або заняттями, які вам подобаються, але які не подобаються коханій людині, будь то Одиночний похід або вихідні, присвячені виключно художнім фільмам.

Якщо людина померла

Смерть, остаточна втрата, зазвичай найважче. Після розриву або відчуження ви можете прийняти можливість примирення в майбутньому, але остаточна смерть може залишити у вас почуття, ніби ви завжди будете нудьгувати за коханій людині.

Деяка частка горя може зберігатися, але час часто допомагає полегшити біль. А поки постарайтеся зосередитися на радощах, які вони додали у ваше життя:

  • Проводьте час в улюблених місцях, наприклад в улюбленому парку.
  • Замовте їжу на винос з улюбленого ресторану.
  • Посадіть дерево або квітку як пам'ятник.
  • Напишіть померлому лист зі спогадами про загальний досвід.
  • Перегляньте старі фотографії або відео, щоб відчути себе ближче до нього.

Поодинці буває важко впоратися з горем. Якщо туга за коханою людиною стає нестерпною до такої міри, що це починає впливати на ваше повсякденне життя і відносини, терапевт може запропонувати співчутливу підтримку і рекомендації, як впоратися з втратою і впоратися з горем продуктивними способами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти