Березовий сік збирати починають якраз у березні. Тому вже скоро на прилавках варто очікувати напливу березового "золота".
Користь березового соку для імунітету, схуднення і здоров'я в цілому давно доведена: в ньому багато вітамінів групи B, є кальцій і калій, магній і натрій, а ще залізо та інші корисні речовини. Детальніше читайте в нашому матеріалі Чому березовий сік зветься живою водою й як його пити, щоб схуднути.
Однак є один нюанс, який варто враховувати всім, хто бажає поправити здоров'я за допомогою березового соку.
Біохімічний склад березового соку сильно залежить від того де, в якому грунті росте дерево.
Як пояснив військовий лікар і член асоціації медичних журналістів Олексій Водовозов, якщо дерево виросло на грунті, що забруднений важкими металами, токсинами або іншими шкідливими речовинами (в тій же Чорнобильській зоні, наприклад) - то сік вбере в себе всі ці шкідливі речовини, пише мережеве видання m24.ru.
Від якості грунту залежить і кількість корисних речовин (кальцію, магнію, фосфору тощо) в березовому соку.
Скільки разів на день можна пити березовий сік
Водовозов радить не замінювати березовим соком воду: в напої міститься достатньо цукру – щоб вживати його в невеликих кількостях.
В ідеалі рекомендується пити березовий сік двічі на добу – по півсклянки вранці і ввечері.
Кому шкідливий березовий сік
Як пише портал MedikForum, березовий сік не можна пити:
- при загостренні захворювань,
- маленьким дітям,
- тим, у кого алергія на пилок березових бруньок.
Вживати березовий сік можна тим, хто любить його смак, додав Водовозов. При цьому він радить дуже уважно вибирати місце для збору березового соку.
Новини здоров'я:
- Експерти дали відповідь, чи підвищують яйця холестерин. Взаємозв'язок між холестерином з яєць і рівнем холестерину в організмі складний.
- Лікар назвала найшкідливіші для тіла ранкові звички. Відомий британський медик Міріам Стоппард попередила людей щодо того, які їхні ранкові звички не несуть користь тілу, а, навпаки, завдають шкоду.
- Лікар назвала найнебезпечніші фрукти для організму. Медик розповіла, кому фрукти і ягоди категорично протипоказані.
- Медик пояснила небезпеку улюбленого слов'янського гарніру. Щоб уникнути різких болів у шлунку, варто уважніше придивлятися, з чого готуєш свій гарнір, радить іспанський лікар Нурія Монфулледа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред