Існує пряма залежність між тривалістю сну людини і рівнем цукру в його крові. Фактично, коли кількість сну зменшується, рівень цукру в крові збільшується.
У міру збільшення рівня цукру в крові збільшується ризик розвитку діабету, пише Express.co.uk.
Нестача сну або безсоння можуть мати величезний вплив на здоров'я.
Фактично, дослідження, опубліковане в журналі Diabetes metabolism Research and Reviews, показало, що у людей, які страждають безсонням, підвищений ризик розвитку діабету 2 типу.
Дослідження показало, що молоді люди, молодше 40 років, особливо вразливі до розвитку діабету, якщо у них стійка безсоння.
У дослідженні було відзначено, що ризик діабету був на 16 відсотків вище у людей з безсонням, ніж у суб'єктів порівняння.
У групі 40 років і молодше з безсонням на 31 відсоток більше шансів захворіти діабетом, ніж у групі до 40 років без безсоння.
У людей від 41 до 65 років з безсонням на 24 відсотки більше шансів захворіти на діабет, ніж у тих же вікових груп без безсоння, а у тих, хто страждає безсонням від 66 років і старше, всього на шість відсотків більше шансів захворіти цим захворюванням, ніж у людей того ж віку без порушення сну.
Також було виявлено, що тривалість безсоння має значення в порівнянні з тими, у кого безсоння не було, у тих, хто страждає нею і які стежать за нею не менше восьми років, ризик захворіти діабетом вище на 50 відсотків.
У той час як у тих, хто страждає безсонням чотири роки або менше, ризик на 14 відсотків вище, ніж у тих, хто не страждає безсонням. Хоча це звучить суперечливо, сон може як підвищувати, так і знижувати рівень глюкози, вважає фонд Sleep Foundation.
На сайті додано: "Наше тіло кожен день відчуває цикл змін, званий циркадним ритмом, який природним чином підвищує рівень цукру в крові вночі і коли людина спить. Таке природне підвищення рівня цукру в крові не є приводом для занепокоєння.
"Відновлювальний сон може також знизити рівень нездорового цукру в крові, підтримуючи здорові системи. Недосипання-фактор ризику підвищення рівня цукру в крові. Навіть часткове недосипання протягом однієї ночі збільшує інсулінорезистентність, що, в свою чергу, може підвищити рівень цукру в крові. В результаті недолік сну був пов'язаний з діабетом, порушенням цукру в крові".
У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров'я, була додатково проаналізована втрата сну і те, як вона збільшує фактор ризику резистентності до інсуліну.
У дослідженні зазначається: хоча сон має помітний Модулюючий вплив на метаболізм глюкози, і були задокументовані молекулярні механізми взаємодії між сном і годуванням, потенційний вплив періодичного обмеження сну на ризик діабету і ожиріння було досліджено тільки недавно.
У лабораторних дослідженнях здорових молодих людей, які зазнали періодичного часткового обмеження сну, були продемонстровані помітні зміни метаболізму глюкози, включаючи зниження толерантності до глюкози і чутливості до інсуліну.
На нейроендокринну регуляцію апетиту також вплинуло зниження рівня анорексигенного гормону лептину і підвищення рівня орексигенного фактора греліну. Важливо відзначити, що ці нейроендокринні порушення корелювали з підвищеним голодом і апетитом, що могло призвести до переїдання і збільшення ваги".
У дослідженні зроблено висновок, що хронічна втрата сну є фактором ризику збільшення ваги, інсулінорезистентності та діабету 2 типу ".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред