Втрата сну може бути пояснена безліччю причин. Наприклад, це може бути складний вузол способу життя, і психологічні чинники, які перешкоджають вашій здатності розслабитися. В ідеалі ви повинні спробувати розплутати ці причини і усунути їх, але це може виявитися неможливим.
Як повідомляє Express.co.uk, гарною новиною є те, що є швидкі та ефективні заходи, які ви можете зробити, щоб налагодити свій сон.
Експерти сходяться на думці щодо одного напою, який може допомогти в засинанні і тривалому сні. Це так зване золоте молоко, традиційний індійський напій, який складається з гарячого молока і подрібненої куркуми, яка і дає золотий післясмак.
Є деякі обнадійливі докази того, що тепле молоко саме по собі може допомогти вам краще спати по ночах. Воно містить триптофан, попередник мелатоніну - основного гормону, який регулює цикл сну і неспання вашого тіла.
Між тим, куркума багата складовим куркуміном, який, як було показано, полегшує деякі ефекти недосипання і безпечно лікує симптоми тривоги і депресії. Це важливо, тому що занепокоєння і депресія пов'язані з втратою сну.
Дослідження на тваринах демонструють ці ефекти. Зокрема, дослідження на мишах показало, що 72 години позбавлення сну призводять до втрати ваги, поведінці, подібного тривожності, і окисних пошкоджень.
Проте вживання 10-20 мг екстракту куркумину протягом п'яти днів поспіль зменшувало втрату ваги і значно покращувало тривожну поведінку.
Деякі фрукти, що містять мелатонін, також можуть допомогти вам швидше заснути і рідше прокидатися вночі.
"Наприклад, вишневий сік і цілі вишні містять багато мелатоніну, а також банани, ананаси і апельсини", - повідомляє Національний фонд сну (NSF).
Якщо у вас безсоння, прийом двох ківі перед сном також збільшує тривалість сну на годину протягом місяця.
"Інші фрукти і овочі, багаті антиоксидантами (наприклад, ягоди, чорнослив, родзинки і сливи), можуть надавати аналогічний вплив, допомагаючи протидіяти окислювальному стресу, викликаному розладом сну", - зазначає NSF.
Також варто вести щоденник сну, щоб записати свій режим сну.
Як пояснює NHS, це може розкрити звички способу життя або повсякденну діяльність, які сприяють вашому безсонню.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред