Керівник Міністерства фінансів Сергій Марченко в деталях розповів про те, якого розміру будуть виплати України за цінними паперами, які випустили під керівництвом Наталії Яресько після реструктуризації зовнішнього боргу України у 2015-му.
Про це повідомляє портал Економічна правда з посиланням на заяву Марченка на засіданні фінансового комітету Верховної Ради IX скликання.
За словами чиновника, у 2021-му Мінфін виплатить за цінними паперами 40 млн доларів США, а в разі помірного зростання ВВП до 2040-го виплати можуть досягти 22 млрд доларів США.
"Потенційні виплати за державними деривативами до 2040 року при помірному зростанні ВВП можуть скласти понад 22 мільярдів доларів. У зв'язку з цим було прийнято урядове рішення під грифом "таємно", яким були визначені умови здійснення угоди", ‒ заявив міністр.
читайте такожВіднімуть житло і пів зарплати: що готує українцям новий закон про борги ЖКГ
Нагадаємо, раніше "Главред" повідомляв:
У 2014/2015 роках Україна опинилася на порозі дефолту. Міністерство фінансів, яким тоді керувала Наталія Яресько, домовилося із західними кредиторами про списання частини зовнішнього боргу (тоді він становив 15 млрд доларів США при золотовалютних резервах НБУ в 12,6 млрд доларів США). Одночасно з цим договором виплати за іншою його частиною були прив'язані до економічного зростання України.
Під час тодішньої реструктуризації були списані 20% від суми боргу (близько 3,6 млрд доларів США) і дана відстрочка погашення випусків держоблігацій на чотири роки: з 2015-2023 до 2019-2027 років. Як компенсація були випущені додаткові цінні папери (так звані ВВП-варранти) на 3,2 млрд доларів США. Ці папери отримала велика частина західних кредиторів України. Виплати по ВВП-варрантам будуть проводитися протягом 20 років ‒ до 2040-го.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред