Шанс України позбутися зашморгу МВФ: експерт назвав важливу умову

30 квітня 2020, 14:53
463
Україна повинна розробити і реалізувати власну економічну програму, що дозволить у майбутньому відмовитися від невигідного співробітництва з МВФ.
МВФ
МВФ встановив диктат над Україною, вважає Кость Бондаренко

На даний момент фінансові відносини України і МВФ базуються на вкрай невигідних для Києва умовах. Ультимативні вимоги Фонду не йдуть на користь економіці України і фактично ставлять під сумнів суверенітет країни. Фонд встановив тотальний диктат над державою, і тільки розробка власної економічної програми дозволить Києву позбутися економічного контролю і політичного втручання МВФ.

Таку позицію озвучив керівник фонду Українська політика, політичний експерт Костянтин Бондаренко.

На його думку, Україна перебуває в стані зовнішнього правління, але країна виграє в тому випадку, якщо держава замість співпраці з МВФ закцентує увагу на розвитку національної економіки.

відео дня

"Це - ознака того, що Україна знаходиться під відвертим диктатом з боку ставлеників МВФ. Ситуація нагадує Україну XVIII століття - часів Російської імперії, коли тут все вирішував російський ставленик з Петербурга, який на свій розсуд визначав, якими правами і вольностями повинні володіти шляхтичі і козацька старшина. Зараз аналогічно: приїжджає якийсь знахабнілий іноземець і вказує, як Україна повинна себе вести. та й взагалі, МВФ - не панацея для України, а умови Фонду для неї мало прийнятні. Якщо концепція виживання без кредитів МВФ буде розроблена, ми від цього тільки виграємо. Оскільки Україна цілком може обійтися без грошей Фонду ", - вважає аналітик.

читайте такожЗахід прийняв тверде рішення виштовхнути Україну в обійми Росії

Експерт вважає, що існуючі домовленості України з МВФ не відповідають інтересам держави і їх потрібно переглядати.

"Щоб вийти з-під цього диктату, Україна повинна переглянути кабальні умови, на які свого часу погодилася Яресько та які не дають українській економіці розвиватися. Бо чим більше Україна занурюється в виконання цих вимог, тим більше вона платить Фонду", - додав Бондаренко, підкресливши, що в нинішніх умовах Україна змушена йти на крайні заходи, щоб отримати черговий транш від Фонду.

Нагадаємо, МВФ рішуче виступив проти законопроекту №3133 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах". У разі прийняття Радою цієї законодавчої ініціативи парламентарії зможуть відправити у відставку главу НАБУ Артема Ситника. На думку Фонду, зміни законодавства в сфері правоохоронних органів можуть негативно вплинути на співпрацю МВФ з Україною.

Раніше політолог Юрій Романенко жорстко розкритикував позицію МВФ і закликав припинити співпрацю з організацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти