
Головне:
- З квітня почне діяти нерестова заборона
- Риболовля в час нересту може бути законною, але треба дотримуватися правил
- Штраф за вилов риби може сягати 5 117 гривень
З 1 квітня починається період нересту і в дію вступає заборона на вилов риби на більшості рибогосподарських водойм України. Про це повідомили в Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.
Риболовля у період нересту може бути законною, однак рибалки мають дотримуватись певних правил.
"Риболовля під час нерестової заборони дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) наведений у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства. При цьому під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів. Добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, у внутрішніх водоймах мінімальний розмір щуки, який дозволений до вилову – 50 см, судака – 42 см, ляща, сазана (коропа) – 35 см у дніпровських водосховищах, 30 см – в інших внутрішніх водних об’єктах, плітки – 18 см у дніпровських водосховищах, в інших внутрішніх водних об’єктах – без обмежень за розміром тощо.
Якщо рибалки не будуть дотримуватись правил і виловлюватимуть рибу незаконно їх чекатиме адміністративна, або навіть кримінальна відповідальність. Зокрема розмір штрафу за кожну виловлену особину становить:
- сом - 5 117 грн;
- сазан - 3 706 грн;
- судак - 3 587 грн;
- щука - 3 468 грн;
- окунь - 3 162 грн;
- лящ - 1 649 грн;
- лин - 1 598 грн;
- карась сріблястий - 1 581 грн;
- плітка, краснопірка, плоскирка - по 1 564 грн.
"Нагадуємо, тривалість нерестової заборони може відрізнятися в залежності від регіонів та водойм", - додали у відомстві.
Штрафи в Україні - останні новини
Нагадаємо, Главред писав, що з 1 лютого 2025 року в Україні набув чинності Закон № 4188-IX, який передбачає штрафи за проїзд у заповідниках від 153 до 510 гривень.
Раніше повідомлялося, що згідно з ПДР, водій зобов’язаний мати при собі дійсне водійське посвідчення та на вимогу поліцейського його пред’явити. Якщо цього не зроблено, передбачений штраф у 425 гривень.
Напередодні стало відомо, що в Україні можуть запровадити нові штрафи для водіїв, чиї автомобілі створюють надмірний шум. Законопроєкт №9564 передбачає суттєві санкції, зокрема штрафи до 34 000 гривень і можливе позбавлення водійських прав.
Інші новини:
- Тенденція на зниження: яким буде курс долара 1 квітня
- Ціни не впадуть до травня: в Україні до 39% "злетіла" вартість популярних продуктів
- Ціни на борщовий набір злетіли: популярні овочі зросли у вартості
Що таке Державне агентство меліорації та рибного господарства України?
Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм (Держрибагентство) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України. Є правонаступником Державного комітету рибного господарства України, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред