Українців попередили про зростання газових тарифів: що подорожчає

16 листопада 2020, 11:36 оновлено 16 листопада 2020, 13:14
799
У структурі тарифу на розподіл 50% вартості газу, підкреслила Ольга Бабій.
тариф, Комуналка
В Україні очікується зростання тарифів на розподіл газу / УНІАН

З січня 2021 року в Україні очікується зростання тарифів на розподіл газу облгазів і міськгазів для споживачів, заявила член Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Ольга Бабій.

Як підкреслила вона в ефірі програми Сніданок з 1+1, причиною стало те, що в Україні зросла ціна на газ, яка формує половину вартості доставки.

Бабій не прогнозує зростання цін на газ у січні 2021 року, проте впевнена, що тарифи на розподіл "блакитного" палива можуть зрости внаслідок подорожчання газу.

"Ми отримуємо окремо дві платіжки за газ. Ціна за розподіл газу може підвищитися, і на вартість розподілу вплине саме та ціна газу (після осіннього підвищення, - ред.)", - сказала вона.

Вона зазначила, що в структурі тарифу на розподіл 50% вартості газу як такого. А в діючому тарифі закладена ціна газу до його підвищення.

"Тобто, якщо для розподільних компаній, як і для побутового споживача, ціна зросла, значить і тариф на розподіл зросте. Тому що в діючому тарифі на розподіл ціна газу закладена на рівні весняних цін", - підкреслила член НКРЕКП.

Бабій нагадала, що з 1 серпня українці самі можуть обирати собі постачальника газу, у зв'язку з відкриттям конкурентного ринку.

читайте такожВ Україні злетять ціни на газ: експерти назвали нові тарифи

Зростання цін на газ: що було раніше

  • Нагадаємо, середня вартість газу в Україні для населення в листопаді порівняно з жовтнем зросла на 24%, з 5,77 грн до 7,16 грн за куб. м.
  • З січня 2020 року українці почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями.
  • Платіжку за транспортування газу отримали в тому числі споживачі, які не користуються газом у домогосподарстві, а також нові споживачі.
  • 24 грудня 2019 року НКРЕКП схвалила підвищення тарифів на послуги 44 газорозподільних компаній України протягом першого півріччя 2020 року - від 30% до 2,5 рази залежно від компанії.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти