Зима, що минула, стала іспитом для доріг, відремонтованих та побудованих минулого року під час програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Як показала весна, усі траси, відремонтовані торік за президентською програмою, залишилися у хорошій якості.
Це стало можливим завдяки новим технологіям ремонту, підвищеним вимогам до якості і незалежному технічному нагляду, заявив в інтерв'ю Фактам заступник керівника Офісу президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.
"Зараз якість - це умова номер один. Усі дороги, зроблені в минулому році, благополучно пережили зиму. Багато хто передрікав, що навесні разом зі снігом зійде й асфальт, а ми взагалі не хвилювалися", - сказав Тимошенко.
Він розповів, що, крім тендерів на будівництво і ремонт доріг, зараз проходять окремі тендери на технагляд. За якістю ремонтів на українських дорогах слідкують окремі компанії.
"Ці компанії ніяк не пов'язані з будівництвом доріг. Це не чиновники і не держструктура. Отже, їм не можна дати хабар, щоб потім покласти менший шар асфальту", - пояснив заступник голови ОП.
Також, за його словами, докорінно змінилася і філософія виконання так званого поточного середнього ремонту, на який в минулому році припало близько 90% усіх робіт.
"Ми виконуємо великі обсяги середнього або капітального ремонту. Втім, з урахуванням того, як виглядали ці дороги до того і якими вони стають зараз, можна сказати, що це практично нове будівництво. Ремонтники замінюють усі нижні шари", - сказав Тимошенко.
Окремо координатор "Великого будівництва" торкнувся також теми ремонту мостів: "Мостів в країні багато, з ними дійсно є проблеми (вони в жалюгідному стані, усі не раз бачили в новинах, як вони падають), а це, перш за все, питання безпеки людей. Саме тому ми зараз робимо упор на мости, які проходять трасами. Ними ніхто не займався".
Як пояснив Тимошенко, в ході "Великого будівництва" під час ремонту дороги тепер обов'язково ремонтуються і мости: "Не робимо, як в минулі роки (просто накочували асфальт по мосту, і все), а реконструюємо мостопереходи і потім кладемо на них асфальт".
Нагадаємо, нещодавно Кирило Тимошенко повідомляв, що в 2021 році буде побудовано та відновлено в цілому 6500 км доріг і 150 мостів і штучних споруд.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред