В Україні більшість компаній - постачальників газу належать до бізнес-імперії Дмитра Фірташа, заявив глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.
Як підкреслив він в ході чату в Главреді, до 1 серпня 2020 року в Україні діяли ПСО, і Кабмін обмежував ціну, проте після 1 серпня цю норму скасували.
"Влада повинна була подумати про те, що в нашій країні є олігарх, який за таких умов може відразу ж накрутити ціну настільки, наскільки йому заманеться. Але чомусь влада дозволила цьому олігарху діяти так і не запровадила ніяких обмежувачів", - підкреслив експерт.
Він упевнений, що держава просто відмовилася від регулювання на газовому ринку.
"Всі ринки в усьому світі чимось регулюються - або достатньою конкуренцією (якщо, наприклад, ми говоримо про товари на полицях магазину, то в цій сфері достатньо конкуренції, і ринок сам себе регулює), або державою", - зазначив глава Житлового союзу України.
Він нагадав, що ринок газу є монопольним, тому він повинен регулюватися державою, щоб не було монополій.
"Загалом, у підвищенні тарифів ми, звичайно ж, можемо дорікати олігархам, але, в першу чергу, ми повинні дорікати державі, яка допустила і дозволила це", - додав Скубченко.
читайте такожВ Україні нові бунти: де перекривають траси через зростання тарифів
Тарифи в Україні:
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 13 січня заявив, що влада прийняла рішення про державне регулювання ціни на газ на рівні 6,99 гривень за кубічний метр. Ціна повинна діяти на весь поточний термін опалювального періоду.
- В офісі президента заявили, що держава вирішила знизити ціну на газ для населення на нижче ринкової, внаслідок чого українцям вдасться заощадити до 30% у своїх платіжках за газ.
- Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов вважає, що ціну на газ для побутових споживачів знизять лише на тимчасовій основі - до кінця опалювального сезону. Надалі вартість газу може досягти показника в 12 гривень за кубічний метр.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред