Допомога по безробіттю в Україні: кому світить "мінімалка" і хто не зможе отримати гроші

Безробітним українцям старше 35 років, які офіційно до цього не працювали, допомогу не виплатять.

Гроші, пенсія
Максимальна сума допомоги з безробіття в Україні становить близько 10 тисяч гривень / УНІАН

Сьогодні на допомогу по безробіттю в Україні можуть претендувати люди, у яких є робочий стаж, а також ті, хто трудився неофіційно. Якщо трудова діяльність українця віком до 35 років не була зафіксована державою, то він зможе претендувати тільки на мінімальні виплати. Причому особам, старше 35 років, які ніде до цього формально не працювали, у виплатах й зовсім відмовлять.

Як повідомляє РИА Мелітополь з посиланням на Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості, українці до 35 років, які до звернення за допомогою ніде не працювали або ж отримували зарплату "в конверті" без записів у трудовій книжці і не заробили страхового стажу, зможуть претендувати тільки на мінімальну допомогу по безробіттю.

Хто отримає мінімальну допомогу по безробіттю

На період карантину та протягом 30 днів після його закінчення сума мінімальної допомоги становитиме 1 тисячу гривень.

Примітно, що максимальна сума допомоги по безробіттю з 1 грудня 2021 року становить близько 10 тисяч гривень.

Особи до 35 років без офіційного трудового стажу можуть розраховувати на виплату мінімалки протягом 180 календарних днів.

Реклама

Хто не отримає "мінімалку"

Громадяни, які старше 35 років і раніше офіційно ніде не працювали (без страхового стажу), допомогу по безробіттю отримати не зможуть.

Як в Україні платять допомогу по безробіттю

Допомога по безробіттю в Україні призначається виходячи зі страхового стажу, а також обліку заробітної плати і доходу людини, отриманих за останні 6 місяців за місцем її роботи.

Робочий стаж до двох років-допомога в розмірі 50% від доходу людини

  • Від двох до шести років - 55% від доходу
  • Від шести до десяти років - 69% від доходу
  • Більше 10 років - 70% від доходу.

Як виплачуються гроші

Служба зайнятості з часом зменшуватиме суму виплат на період безробіття

  • Перші 90 календарних днів безробіття - 100% від виплат
  • Наступні 90 календарних днів - 80%
  • Надалі - 70%.

Для того щоб отримувати виплати в умовах карантину, потрібно телефоном або електронною поштою підтверджувати свій статус безробітного і бути в діалозі з кар'єрним радником.

Читайте також:

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Допомога по безробіттю в Україні: кому світить "мінімалка" і хто не зможе отримати гроші». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп Таро на тиждень 17-23 січня: Ракам - зміни, Дівам - успіх у всьому, Водоліям - проблемиГороскоп Таро на тиждень 17-23 січня: Ракам - зміни, Дівам - успіх у всьому, Водоліям - проблеми Найсмачніші пиріжки з яйцем і зеленою цибулею: готувати всього 10 хвилинНайсмачніші пиріжки з яйцем і зеленою цибулею: готувати всього 10 хвилин Сало і м'ясо рекордно дорожчають: українцям назвали нову цінуСало і м'ясо рекордно дорожчають: українцям назвали нову ціну Світ навиворіт - новий сезон: стало відомо, до якої країни поїхав Дмитро КомаровСвіт навиворіт - новий сезон: стало відомо, до якої країни поїхав Дмитро Комаров Гороскоп Таро для Раків на лютий 2022: криза, крутий поворот і подарунок небесГороскоп Таро для Раків на лютий 2022: криза, крутий поворот і подарунок небес
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти