Мільярдний транш від ЄС: що тепер вимагають від України і як Київ буде віддавати кредит

23 липня 2020, 16:19
1167
Київ отримав макрофінансову допомогу від Брюсселя у рамках відновлення економіки на тлі COVID-19.
Україна, Євросоюз
Україна взяла на себе нові фінансові зобов'язання перед ЄС / ZN.UA

Україна змогла отримати найбільший грошовий транш від Єврокомісії в рамках програми допомоги з відновлення економіки від наслідків коронавірусної інфекції. Кредит надано під певні умови, які змусять Київ проводити реформи.

Про це заявив прем'єрміністр Денис Шмигаль.

У своєму Telegram-каналі він поділився інформацією щодо того, що у четвер, 23 липня, глава уряду Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко у Брюсселі підписали з Єврокомісією документ, згідно з яким Україна отримає 1,2 мільярда євро від ЄС у рамках програми допомоги з ліквідації негативних наслідків для економіки, ща настали в результаті епідемії COVID-19.читайте такожТоргівля суверенітетом за намисто: чому нові кредити МВФ – не привід для радості

відео дня

"1,2 млрд євро для України – це найбільший транш Єврокомісії в рамках "виключної" програми макрофінансової допомоги, яка передбачена для 10 країн і спрямована на подолання негативних наслідків пандемії", – відзначив український прем'єр.

У той же час у інтерв'ю американському виданню Politico Шмигаль заявив, що кредит – краще ніж грант, оскільки прагнення віддавати фінансові кошти зіграє лише на користь країні і створить умови для реалізації системних змін.

"Зобов'язання з повернення кредиту створюють великі стимули для країни, в тому числі для України, проводити необхідні реформи", – підкреслив чиновник.

Крім того, стали відомі деталі підписаного в Брюсселі меморандуму. За інформацією Європейської правди, Україна отримує гроші на 15 років – до 2035 року, за ставкою в 0,125% річних. Перші 600 мільйонів євро Київ може отримати протягом тижня після того, як угода набере чинності – для цього документ повинен бути проголосований в парламенті. У Кабміні очікують, що питання владнають ще влітку.читайте такожКредит плюс, мінус більшість: у що обійшовся Зеленському новий транш від МВФ

Інші 50% суми будуть отримані тільки в тому випадку, якщо Україна виконає умови у низці напрямків – управління та верховенство права, управління державними фінансами, поліпшення бізнес-клімату та секторальні економічні реформи.

Що ще повинна зробити Україна

  • Передати централізовані закупівлі ліків і медвиробів державному підприємству Медичні закупівлі України
  • Провести податкову і митну реформу
  • Реалізувати корпоратизацію десяти найбільших державних підприємств
  • Створити нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів

Додамо, 10 червня Шмигаль повідомив, що ЄС надав Україні 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги для подолання наслідків COVID-19.

Нагадаємо, 12 червня Україна отримала перший транш від МВФ у розмірі 2,1 мільярда доларів у рамках 18-місячної 5$-мільярдної програми stand-by.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти