В Україні ціни на нафтопродукти, як і раніше залежать від двох факторів: вартості на європейському ринку та курсу національної валюти, розповів експерт паливного ринку Леонід Косянчук.
Податки і курс долара: що формує ціну на паливо
"Щоб ви розуміли: зниження курсу національної валюти до долара на одну гривню — це приблизно плюс 50-60 копійок до вартості літра бензину. Ось така залежність. Тобто це ніби нафтопродукти подорожчали на зовнішньому ринку на 20 доларів за тонну. Таким чином, 20-доларове коливання на тонні рівносильно впливу зміни курсу національної валюти на одну гривню", - повідомив він в інтерв'ю Фактам.
Експерт підкреслив, що з нинішнім курсом гривні частка податків у ціні бензину становить 71% і 53% - дизельного палива.
читайте такожРізка зміна цін на АЗС: чого чекати українським водіямВін вважає, що в Україні є вже три фактори, що впливають на паливний ринок: "Два чинники — об'єктивні, це зовнішній ринок і курс гривні. А третій — падіння попиту мінімум на 20% через карантин. Згідно з прогнозами, падіння попиту може досягти 40%. Туризм припинився, перевезення впали, літаки не літають, люди нікуди не їздять, сидять по домівках. Так що споживання падає".
Нове зниження цін на АЗС: чого очікувати українським водіям
При цьому він нагадав, що раніше мережі АЗС вже знижували ціну, коли президент і прем'єр-міністр провели відповідну нараду.
"Тобто ринок реагує, але він не може реагувати до нескінченності. Адже, крім цін, залишаються ті фактори, про які ми вже говорили, — податки і курс гривні. Тому якщо мережі будуть зменшувати ціни на АЗС тільки пропорційно оптової вартості нафтопродуктів, то вони будуть змушені працювати в збиток", — додав Косянчук.
читайте такожВ Україні різко змінилися ціни на АЗС: нова вартість бензину і дизеля
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що за останній місяць оптові ціни, за якими пальне завозять в Україну, впали вже на третину. При цьому на автозаправках вартість бензину і дизеля за той же проміжок часу впала максимум на 10%.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред