Стануть в нагоді обидва. У чому різниця між ковід-сертифікатом і ковід-свідоцтвом і як їх отримати

9 червня 2021, 15:25
345
Главред розбирався, у чому відмінності між двома документами і коли кожен з них буде корисний.
Covid-19, паспорт
В Україні в липні збираються впровадити ковід-сертифікати / Reuters

Незважаючи на те, що вакцинація йде неспішними темпами, в Україні вже почали видавати міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. Їх зможуть отримувати ті, хто повністю вакцинований від коронавірусу. Крім того, незабаром в Україні почнуть видавати і так звані ковидні паспорти.

Главред розбирався, в чому відмінності між двома документами і коли кожен з них буде корисний.

Що таке міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію ("жовтий паспорт") - це документ, який містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім'я латиницею в нього записується так само, як у закордонному паспорті або за правилами транслітерації), та інформацію про повне завершення вакцинації (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

відео дня

Жовтий паспорт, як правило, раніше отримували моряки, пілоти, деякі військові, а також його іноді вимагають для працевлаштування за кордоном.

Цей документ видається у паперовому вигляді в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я eHealth і його можна використовувати для перетину кордонів з тими країнами, які будуть його визнавати. Зокрема, документ можуть отримати ті, хто вакцинувався вакцинами виробників, схваленими ВООЗ - Pfizer, Astra Zeneca, Johnson&Johnson, Moderna, Sinovac і Sinopharm.

читайте такожУ МЗС назвали країни, які визнали українські covid-сертифікатиЯкщо у людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Деякі клініки вже зараз пропонують оформити такий документ. Однак, як пояснили Главреду в одній з клінік Запоріжжя, де пропонують таку послугу, отримати таке посвідчення можна тільки після вакцинації у конкретній клініці.

Ковідний паспорт і свідоцтво про вакцинацію: у чому відмінність

На відміну від свідоцтва про вакцинацію, ковідний сертифікат, він же "зелений паспорт", в Україні наразі тільки розробляється і може запрацювати лише в липні. Як уточнив міністр Кабміну Олег Немчинов, запроваджувати ковід-паспорт в Україні можна буде через 10-14 днів після того, як його дозволять у ЄС.

Згідно з роз'ясненням МОЗ, ковід-паспорт буде містити інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Документ, на відміну від свідоцтва, можна буде отримати як в електронній формі через додаток "Дія", так і у паперовій формі в медустановах. Причому цей документ буде містити QR-код.

Як раніше пояснювали в уряді, планується зробити два види таких паспортів - для використання всередині країни, а також для виїзду за кордон, до країн Шенгенської зони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти