Все було марно: експерт розповів про проблеми Північного потоку-2 в Данії

1 січня 2021, 02:42
794
Росія може не добудувати трубопровід в обхід України, вважає експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.
Північний потік 2
Північний потік-2 навряд чи добудують / Reuters

Росії найімовірніше не вдасться добудувати трубопровід Північний потік-2. Єдине, що залишиться – це стежити за тим, щоби труба не становила небезпеки.

Таку думку висловив експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін в інтерв'ю Kosatka.Media.

За його словами, у морі зараз ходить баржа Фортуна, яка, судячи з усього, укладає частину Північного потоку-2 на глибині, на якій дозволяється працювати американськими санкціями.

"Це глибина 100 футів, десь до 30 метрів. Але на більшій глибині, найімовірніше, Данія не дозволить працювати", - вважає Крутіхін.

Ці роботи через санкції неможливо сертифікувати, застрахувати і надавати технічну підтримку.

"Тож, є величезний шанс, що труба не буде добудована і все було марно. Ніяк більше використовувати цю трубу не можна. Були фантастичні припущення, що від магістралі можна зробити відведення і пустити газ в Калінінград, але це несерйозний проект, він жодним чином не виправдовує будівництво цієї траси", – зазначив експерт.

Крутіхін додав, що впродовж року Газпром проводив операції зі зміцнення покладеної труби - розміщував зверху баласт, щоби вона не спливла і не завадила судноплавству.

"Ремонтні роботи та роботи із забезпечення безпеки дозволяються американським законом про санкції. Тому, єдине, що робитимуть - це будуть стежити, щоби труба не становила небезпеки", - резюмував він.

читайте такожЗМІ дізналися про "смертельний удар" США по Північному потоку-2

Північний потік-2 - що потрібно знати:

Північний потік - 2 піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Північний потік-2 на даний момент добудований на 95%.

Будівництво газопроводу Північний потік-2 зупинили в грудні минулого року після запровадження санкцій з боку США.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року.

Україна, Польща, країни Балтії та США критикують будівництво газопроводу. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу.

Україна ж позбудеться 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва СП-2.

Будівництво Північного потоку-2 - останні новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти