Перемир'я в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі порушує не Баку, а Єреван. Це можуть довести експерти за допомогою документів і технічних засобів. Азербайджан не чіпає територію Вірменії, а якщо вірмени хочуть самовизначитися, то вони можуть це зробити у Грузії, Сочі або Краснодарському краї.
Про це заявив депутат Міллі Меджлісу республіки Азербайджан Рефат Гулієв в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, азербайджанська сторона перемир'я не порушує - порушення режиму вогню відбувається з ініціативи Вірменії, що можуть підтвердити експерти на базі документації та технічних засобів.
Крім того, Баку абсолютно законно веде визвольну війну.
"Є чотири резолюції Ради безпеки ООН, є резолюція європейських структур, є Мадридські принципи, купа документів є, які вирішують це питання. Питання вирішене: це територія Азербайджану", - сказав парламентарій.
При цьому, вважає Гулієв, вірмени за бажанням можуть самовизначитися не у Нагірному Карабасі, а, наприклад, в Краснодарському краї, Грузії або Сочі.читайте такожУ Вірменії розкрили плани щодо визнання незалежності Нагірного Карабаху
"Якщо хочуть вірмени самовизначитися, то будь ласка: Краснодарський край, вони кажуть, давньовірменська земля, Сочі — вони кажуть, давньовірменська земля. У Грузії, кажуть, знову проблеми почалися, кажуть, це частина вірменської землі. Якщо ми будемо перекроювати кордони кожен раз, де вірмени будуть прокидатися і думати, що там їхня земля, то на всій планеті підуть такі процеси", - підкреслив політик Рефат Гулієв.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією у Нагірному Карабасі спалахнуло з новою силою вранці, 27 вересня. Єреван звинуватив азербайджанську сторону в обстрілі районів невизнаної НКР, а у Баку заявили про провокацію Вірменії і заявили про початок контрнаступальної операції.
- Позицію Азербайджану підтримує Туреччина. Турецький глава держави Реджеп Ердоган заявив, що Вірменія повинна вивести свої війська з Нагірного Карабаху, а США, Росія і Франція в рамках Мінської групи ОБСЄ повинні забезпечити процес повернення анклаву під контроль Азербайджану.
- 10 жовтня Баку і Єреван домовилися про перемир'я, проте воно не протрималося і години - сторони звинуватили одна одну в обстрілах і зриві домовленостей.
- Перемир'я 18 жовтня також не було дотримано. Баку і Єреван виступили з двосічними звинуваченнями в порушенні режиму припинення вогню.
- 19 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв зробив заяву про взяття азербайджанською армією під контроль ще 13 сіл у Нагірному Карабасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред