Москва повноцінно відповідальна за ситуацію щодо перемовин у рамках нормандського формату і Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Усі сторони повинні докласти зусиль для виконання угод і врегулювання конфлікту, йдеться у заяві французького дипломатичного відомства.
У МЗС Франції акцентували увагу на тому, що усі сторони мають докласти зусиль з метою реалізації Мінських угод. Росія в особливій мірі несе відповідальність за конструктивне врегулювання конфлікту в рамках перемовного процесу.
"Ми закликаємо усі сторони повністю виконати Мінські домовленості і особливо підкреслюємо відповідальність Росії за конструктивну участь в нормандському форматі і Тристоронній контрактній групі з метою вирішення триваючого конфлікту", - наголошується у заяві.
Також у відомстві уточнили, що сторони конфлікту – Україна і Росія – висунули свої пропозиції з питань вирішення збройної конфронтації щодо Донбасу. Ініціативи вивчаються в рамках нормандського формату.читайте такожАрестович розкрив важливу для Києва деталь листа Козака щодо Донбасу
"Франція і Німеччина працюють заради зближення позицій сторін з урахуванням пошуку взаємоприйнятного і компромісного рішення", - підкреслили у французькому МЗС.
Перемовини щодо Донбасу
- Заступник голови АП РФ Дмитро Козак, який бере участь у перемовинах щодо Донбасу в рамках нормандського формату, раніше відправив листа делегаціям України, Німеччини та Франції, в якому відображено бачення Москви ситуації з врегулювання російсько-українського конфлікту. Росія пропонує, щоб кожна зі сторін по черзі займала посаду голови на перемовинах. Також він заявив, що Київ нібито не відповів на пропозиції Москви щодо поправок росіян до плану Франції та Німеччини щодо Донбасу.
- Крім того, Козак закликав у рамках нормандського формату підписати документ про заборону ЗСУ відкривати вогонь у відповідь на Донбасі.
- Глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що у Києві вивчили лист Козака. Українська сторона не згодна з ініціативами Росії. При цьому українська делегація після перемовин радників, які пройшли 18 березня, запропонувала обговорити ситуацію з режимом припинення вогню у рамках Тристоронньої контактної групи. Однак РФ не підтримала таку ініціативу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред