"Важливо, щоб Україна отримала договір": Меркель висловилася щодо Північного потоку-2

21 січня 2021, 15:23оновлено 21 січня 2021, 16:19
438
Питання реалізації Північного потоку-2 буде обговорюватися з новою адміністрацією США, підкреслила канцлер ФРН.
Меркель
Ангела Меркель / УНІАН

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прокоментувала ситуацію, що склалася навколо будівництва газопроводу Північний потік-2.

Як підкреслила вона в ході спілкування з журналістам у Берліні в четвер, її думка з приводу реалізації цього енергетичного проекту не змінилася, повідомляє Finanzen.

"Я не змінила у своїй основі думки щодо Північного потоку-2, для мене було важливо, щоб Україна отримала газовий договір і ми, звичайно, будемо обговорювати це з новою американською адміністрацією", - сказала Меркель.

У той же час вона переконана в тому, що екстериторіальні санкції США проти газопроводу Північний потік-2 є неприйнятним засобом.

Вона вважає, що зміна адміністрації в США призведе до встановлення більш конструктивних відносин між Вашингтоном і Берліном.

"Але тоді ми також повинні говорити про те, які економічні відносини в газовій сфері з Росією прийнятні, а які ні. Справа не в тому, що між США і Росією взагалі немає торгових відносин, наприклад, в нафтовій сфері. Потрібно обговорити, чи хочуть вони взагалі торгувати з Росією в газовій сфері і який рівень залежності буде прийнятним. Я вважаю ці екстериторіальні санкції в будь-якому випадку засобом, який недоречний", - додала Меркель.

читайте такожПрихід Байдена означає неминучу добудову Північного потоку-2

Північний потік-2: що відомо

  • Проект Північний потік-2 (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Трубопровід проходить через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн: Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.
  • Газопровід Північний потік - 2 побудований вже більш ніж на 90%.
  • Новий трубопровід в обхід України планувалося побудувати до кінця 2019 року поряд з уже існуючим Північним потоком-1. Але через санкції США, передбачені законом про американський оборонний бюджет на 2020 рік, компанії, що займаються будівництвом газопроводу, не змогли його добудувати. Після цього Газпром вирішив добудувати газопровід власними силами.
  • З 1 січня 2021 року набули чинності ще одні американські санкції, які фактично забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, контролю та сертифікації трубопроводу. Їм надано 30 днів на те, щоб покинути проект, інакше їм загрожують санкції.
  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський Газпром. Фінансування проекту здійснюють європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти