Навчальний запуск міжконтинентальних ракет з російського підводного човна в Охотському морі наробив багато галасу в Німеччині. На військово-повітряній базі США у ФРН спрацював сигнал тривоги щодо пуску ракети.
Як повідомляє німецька газета Die Welt, ера розвитку гіперзвукової зброї є кошмаром для європейської безпеки. США ймовірно не виключають ракетного удару по Європі. У зв'язку з цим вони весь час знаходяться в стані підвищеної готовності. Однак через швидкість нової зброї є ризик "не встигнути підняти тривогу".
За словами журналіста Герхарда Хегмана, коли з'являється така зброя, схеми попередження і протиракетного захисту стають марними, і в цьому випадку мова йде про "новий виток спіралі загроз і захисту".
Автор матеріалу нагадав, що 12 грудня Збройні сили Росії запустили чотири балістичні ракети "Булава" з атомного підводного човна "Володимир Мономах" з Охотського моря. Тоді ракети подолали понад 5,5 тис. км. Хегман зазначив, що в той момент у Німеччині, на базі ВПС США Рамштайн, "солдати та мирні жителі були серйозно налякані".
За його словами, військові зіткнулися з принципово новою небезпекою. Річ у тім, що новітні види зброї скорочують час ухвалення рішення про реакцію, а час польоту балістичних ракет "у разі нападу Росії на США", якщо говорити про гіперзвукову зброю, "скорочується до п'яти хвилин".
Третя світова війна - про що йшлося раніше:
- 25 листопада міністр оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що загроза з боку Росії стала більш виразною, тому НАТО треба посилити оборонні здібності.
- Людству загрожує нова світова війна, яка може початися через зловживання прогресивними технологіями, повідомили 11 листопада в чеській військовій розвідці.
- 8 листопада глава штабу оборони Великобританії, генерал Нік Картер заявив, що глобальна політична нестабільність і економічна криза через пандемію коронавірусу можуть привести до третьої світової війни.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред