У Євросоюзі не визнають указ президента Росії Володимира Путіна з приводу землі в окупованому Криму. Європейці підкреслили, що півострів входить до складу України.
"Указ президента Росії про додавання більшої частини Криму і Севастополя до списку прикордонних територій Російської Федерації, на яких неросійські громадяни не мають права володіти землею... Європейський союз не визнає цей указ", - зазначено в заяві пресслужби Європейської служби зовнішніх дій.
У ЄС вважають набрання чинності документа черговою спробою примусової інтеграції незаконно анексованого півострова до Росії.
"Крим входить до складу України. Указ також є порушенням міжнародного гуманітарного права, оскільки це ще один крок на шляху до нав'язування російського громадянства на півострові. Це рішення призвело до довільного позбавлення власності", - підкреслюють в ЄС.
Володіння землею у Криму - про що йшлося раніше:
- 20 березня в окупованому Росією Криму набув чинності указ глави Кремля Володимира Путіна про заборону іноземним громадянам володіти землею.
- Путін підписав указ, що забороняє іноземцям володіти земельними ділянками на більшій частині Криму, торік.
- Обмеження діє в 19 з 25 муніципальних утворень Республіки Крим і 12 муніципальних утвореннях Севастополя.
- Під заборону не потрапили Сімферополь, Джанкой, Красноперекопськ, Білогірський, Красногвардійський і Первомайський райони — там поки що володіти землею можуть всі охочі.
- Станом на квітень 2020 року, понад 11 тисяч ділянок, що підпадають під його дію, належали іноземцям, більшість з них українці.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Згодом Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред