Зупинка будівництва газопроводу "Північний потік-2" може призвести до багатомільйонних штрафних санкцій, заявив депутат бундестагу, член комітету з міжнародних справ Вальдемар Гердт.
Про це Герд розповів в інтерв'ю РИА Новости.
Депутат нагадав, що газопровід не є проєктом Росії чи Німеччини, оскільки в ньому беруть участь понад 100 компаній.
"Північний потік" - це не німецький і не російський проєкт. У ньому беруть участь понад 100 компаній. Всі вони отримали дозвіл, пройшли відповідні процедури і вклали гроші. Якщо ми зараз політичним рішенням його зупинимо, то нам загрожує понад 10 мільярдів євро штрафних санкцій. Тобто відшкодування збитку всім цим компаніям", — зазначив депутат.
Також Гердт підкреслив, що відмова від "Північного потоку-2" ставить під питання енергетичну безпеку Німеччини.
"Ми закриваємо вугільні станції, відмовляємося від атомної енергетики, переходимо на електротранспорт, і де ж ми будемо брати енергоресурси", — поставив запитання депутат.
За його словами, вся історія навколо зупинки газопроводу є боротьбою за енергетичні ринки збуту, бо США, враховуючи їх плани з постачання до Європи скрапленого газу, невигідно будівництво газопроводу з Росії.
Північний потік-2 - про що йшлося раніше:
- 17 вересня депутати Європарламенту виступили із закликом провести міжнародне розслідування отруєння Олексія Навального, а також запровадити жорсткі санкції щодо РФ і зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2".
- 13 вересня Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення щодо проєкту "Північний потік-2" має ухвалити Німеччина.
- 12 вересня депутат бундестагу від партії "Альтернатива для Німеччини" Вальдемар Гердт заявив, що правляча партія — Християнсько-Демократичний союз (ХДС) — має намір "покарати" Росію за отруєння опозиціонера Олексія Навального і відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік-2".
- 9 вересня польський уряд запропонував Німеччині використовувати свою газотранспортну систему у тому разі, якщо Берлін відмовиться від реалізації російського проєкту "Північний потік-2".
- 8 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення щодо майбутнього проєкту "Північний потік 2" через ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального буде "не німецьким, а європейським".
- 6 вересня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що є "багато ознак" причетності Росії до отруєння Олексія Навального, і тепер все залежить від Москви. За словами глави МЗС Німеччини, ситуацію з Навальним не варто звужувати до дискусій про будівництво "Північного потоку-2". Маас уточнив, що понад 100 компаній, половина яких німецькі, беруть участь у будівництві газопроводу. Крім того, в реалізації "Північного потоку-2" задіяні 12 країн ЄС.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред