Президенти США і Росії – Джо Байден і Володимир Путін – зустрінуться 16 червня.
І поки представники Києва прогнозують жорсткий "баттл" через Україну - експерти відзначають, що торги двох президентів можуть стосуватися й інших країн.
Так чи інакше, називається принаймні п'ять тем, які вони повинні обговорити: Україна, Близький Схід, Білорусь, Євросоюз і Китай, пише ТСН.
Зустріч Путіна і Байдена: у чому головна небезпека для України
читайте такожДружба проти Китаю і ризики для України: чого чекати від зустрічі Байдена-ПутінаЕксперти визнають, що існує ризик, що українське питання на зустрічі Путіна і Байдена вирішать за спиною самої України. Цілком допускається, що Україну просто розміняють у великій політичній грі.
У результаті Київ ризикує отримати велику пакетну угоду, в розробці якої не брав участі.
Почасти на користь такого варіанту говорить той факт, що президенту України Володимиру Зеленському так і не вдалося організувати зустріч з Байденом раніше за Путіна.
Чим готовий пожертвувати Путін заради відносин із США
Експерти кажуть, що Кремль у політичній грі з Вашингтоном готовий поступитися в таких питаннях:
- послабити ракетне протистояння між Ізраїлем і Сектором Газа: вважається, що саме Москва є одним зі "спонсорів" терористичного угруповання ХАМАС - у той час як США зараз надають фінансову допомогу Палестині;
- не йти на зближення з Китаєм: саме Пекін, який так швидко розвивається, на сьогодні є головним економічним конкурентом Вашингтона - і союз Москви і Пекіна не вигідний Штатам;
- послабити підтримку Білорусі.
Що стосується Мінська і режиму Олександра Лукашенка, то тут Євросоюз і Вашингтон ходять по тонкому льоду: чим жорсткіше санкції проти Мінська – тим сильніше залежність Білорусі від Росії. У зв'язку з цим західні аналітики і пропонують замість глобальних санкцій впроваджувати точкові санкції проти "гаманців" режиму Лукашенка (і тут мова йде в тому числі і про представників Росії).
Як зазначає видання, Путін може допомогти Байдену поставити Лукашенка на місце і забезпечити спокійний транзит влади в Білорусі від диктаторського до псевдо-демократичного режиму – в обмін на "плюшки" для себе.
Раніше експерт розкрив таємний умисел США в питанні відмови від санкцій проти СП-2. Дії адміністрації Байдена щодо Північного потоку-2 "є загадковими і можуть мати кілька різних тлумачень".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред