НАТО і Євросоюз не запропонували конструктивних варіантів вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі, який тривав 30 років. При цьому Туреччині і Росії вдалося знайти шляхи врегулювання вірмено-азербайджанської конфронтації.
Про це заявив прессекретар турецького президента Ібрагім Калин, коментуючи підсумки завершення нагірно-карабахського конфлікту в інтерв'ю телеканалу NTV.
За його словами, Брюссель і Північноатлантичний альянс не змогли запропонувати реальні варіанти вирішення загострення конфлікту у Нагірному Карабасі.
"НАТО і ЄС не висунули конкретних і реалістичних пропозицій щодо врегулювання 30-річного конфлікту у Нагірному Карабасі, в той час як РФ і Туреччина змогли досягти взаєморозуміння з цього питання", - стверджує Калин.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Також він додав, що представники силових структур Анкари і Москви завершили перемовини щодо питання роботи центру спостереження за перемир'ям у Карабасі, який створюється на території Азербайджану. Перший етап перемовин вже завершено, наразі сторони домовляються про формат роботи та аспекти відповідальності сторін.
Під час діалогу найближчими днями визначаться місцезнаходження та принципи роботи центру, а також відповідальність сторін. Наші військові в будь-якому випадку будуть працювати у моніторинговому центрі щодо Карабаху", - підкреслив прессекретар Ердогана.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду щодо Нагірного Карабаху, в результаті якої в зоні конфлікту завершилася гостра фаза бойових дій, що тривала з 27 вересня. Вірменія виводить свої війська з регіону і передає Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський райони Карабаху під контроль Азербайджану.
- У регіоні на новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору розміщуються російські миротворці.
- Домовленості підписані без участі США і Франції – учасників Мінської групи ОБСЄ і гарантів вирішення конфлікту. Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вашингтон і Париж позитивно оцінюють домовленості, однак із запізненням відреагували на події у Карабасі.
- На території Азербайджану створюється координаційний моніторинговий центр, на базі якого Росія і Туреччина стежитимуть за режимом припинення вогню у Нагірному Карабасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред