Блокування введенню Конгресом жорсткіших санкцій щодо російського енергетичного проекту Північний потік-2 йде з боку адміністрація президента США Джозефа Байдена на чолі з держсекретарем Ентоні Блінкеном.
Як пише американське видання The Hill з посиланням на власні джерела, команда Байдена уникає більш жорстких дій, побоюючись протистояти Німеччині - важливому союзнику в боротьбі зі зміною клімату і обмеженням зростаючого глобального впливу Китаю.
У матеріалі нагадується про те, що раніше США ввели санкції лише проти пов'язаної з РФ компанії і двох судів через участь у будівництві російського газопроводу.
Блокування ключової сакційної бюджетної поправки
Журналісти пишуть, що Блінкен закликає сенаторів-демократів блокувати поправку до законопроекту про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік.
Поправку запропонували шість республіканців на чолі з Головою Комітету Сенату США з міжнародних відносин Джеймсом Рішем.
Вона передбачає введення санкцій проти оператора проекту Nord Stream 2 AG та інших компаній, що беруть участь у сертифікації трубопроводу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що 21 липня США і Німеччина домовилися про угоду по газопроводу Північний потік-2. Згідно із заявою сторін, Вашингтон відмовляється від санкцій проти російського трубопроводу, а Німеччина повинна гарантувати продовження договору Газпрому і Нафтогазу на транзит газу через територію України ще на 10 років.
Палата представників Конгресу США затвердила поправки, а пізніше і проголосувала за оборонний бюджет держави на майбутній рік.
Документ передбачає зобов'язання для президента Джо Байдена ввести санкції проти всіх учасників проекту Північний потік-2 в 15-денний термін після вступу норми в силу. Очікується версія оборонного бюджету з боку Сенату. Якщо обидві палати проголосують закон, документ відправлять на підпис президенту Байдену.
Читайте ще:
- Великобританія закликала Євросоюз "паралізувати" Північний потік-2
- Північний потік цього року не запустять-ЗМІ з'ясували причину
- Німеччина закликала США відмовитися від санкцій проти Північного потоку-2-ЗМІ
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред