У американської дипломатії новий шеф: хто такий Ентоні Блінкен

26 січня 2021, 19:35оновлено 26 січня 2021, 20:28
259
Сенат Конгресу США затвердив висунуту президентом Джозефом Байденом кандидатуру Ентоні Блінкена на посаду очільника Держдепартаменту.
Ентоні Блінкен
Ентоні Блінкен став новим очільником Держдепу США/ Фото Reuters

У вівторок, 26 січня, Сенат Конгресу США затвердив висунуту президентом Джозефом Байденом кандидатуру Ентоні Блінкена на посаду очільника Держдепартаменту.

Як повідомляє CNN, на слуханнях щодо затвердження своєї кандидатури Блінкен висловлювався щодо необхідності переглянути зовнішню політику адміністрації Дональда Трампа, включаючи повернення до ядерної угоди з Іраном.

Хто такий Ентоні Блінкен

Ентоні Блінкен народився у Нью-Йорку. Закінчив юридичний факультет Гарвардського університету і продовжив свою освіту в Колумбійському університеті.

За часів президентства Білла Клінтона (1994-2001 рр.) обіймав посаду спічрайтера із зовнішньополітичних питань, був в апараті Ради національної безпеки США.

Згодом працював помічником сенатора Байдена, який очолював тоді комітет Сенату з міжнародних відносин.

Протягом першого президентського терміну Барака Обами в 2009-2013 роках Блінкен обіймав посаду радника з національної безпеки віцепрезидента Джо Байдена.

У 2013-2015 роках був заступником радника з національної безпеки президента США, у 2015-2017 роках — заступником Державного секретаря США.

Тоді він займався зовнішню політику США в Афганістані, Лівії та в Азіайсько-тихоокеанському регіоні.

Блінкен та його позиція щодо України та Росії

Минулого тижня Блінкен уточнив, що нова адміністрація американського президента має намір:

  • продовжувати постачання летальної зброї до України;
  • чинити тиск на Росію у справі Навального й вимагати його негайного звільнення;
  • намагатися зупинити будівництво трубопроводу Північний потік-2;
  • розглядати Китай та Росію як своїх головних супротивників;
  • продовжувати боротьбу за світове лідерство та право вести людство у майбутнє.

Серед інших ініціатив, озвучених Блінкеном, знайшлося місце Хуану Гуайдо, якого США продовжать вважати "лідером Венесуели", Туреччині, яку мають намір покарати за покупку російської системи ППО С-400, що робить її неповноцінним союзником, і КНДР, на яку посилять тиск з метою відмовитися від ядерної зброї. Також прозвучали плани з протидії Ірану в отриманні ядерної зброї, у тому числі - шляхом повернення до ядерної угоди.

Призначення в адміністрації Байдена - про що йшлося раніше:

  • 22 січня американський Сенат схвалив кандидата на посаду глави Пентагону, якого запропонував 46-й президент Джо Байден. Міноборони вперше в історії очолить афроамериканець. Міністром оборони США стане генерал Ллойд Остін.
  • 26 січня Сенат США більшістю голосів затвердив кандидатуру Джанет Йеллен на посаду міністра фінансів країни. 74-річна Йеллен стала першою жінкою, яка очолила американський Мінфін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти