У США 9 вересня запровадили санкції проти народного депутата України Андрія Деркача за спробу вплинути на вибори президента країни.
"Деркач, депутат українського парламенту, більше 10 років був активним російським агентом, підтримуючи тісні зв'язки з російськими спецслужбами. Деркач прямо або побічно брав участь, спонсорував, приховував або іншим чином був причетний до іноземного втручання в спробі підірвати майбутні президентські вибори в США в 2020 році", – йдеться в заяві Мінфіну США, яка опублікована на сайті відомства.
За словами американських чиновників, з кінця 2019 року до середини 2020 року Деркач навмисно поширював неправдиву інформацію про політичне життя США, що вплинуло на хід президентської компанії і послужило підставою для антикорупційних розслідувань.
"У період з травня по липень 2020 року Деркач випустив відредаговані аудіозаписи та іншу непідтверджену інформацію з наміром дискредитувати офіційних осіб США, а також висунув необґрунтовані звинувачення проти американських і міжнародних політичних діячів. Деркач майже напевно націлювався на голосуючих в США людей, видних діячів США і членів уряду США, оскільки він покладався на американські платформи, англомовні документи і відео, а також на проросійських лобістів в Сполучених Штатах, які використовувалися для пропаганди його тверджень", – відзначають в міністерстві.
Також санкції ввели проти росіян, співробітників російського Агентства інтернет-досліджень Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар'ї Асланової, яких також звинуватили у втручанні у вибори США.
читайте такожВтручання у вибори: Зеленський відповів на реакцію США по плівках Деркача
Плівки Деркача:
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп ретвітнув аудіозапис, на якому, ймовірно, записана розмова екс-президента України Петра Порошенка з кандидатом у президенти США від Демократичної партії Джо Байденом.
Раньше Деркач опублікував записи розмов нібито Порошенка з колишнім віце-президентом США Джозефом Байденом і Путіним. Зокрема, оприлюднено запис розмов людей з голосами, схожими на Порошенка і Путіна від 30 квітня 2015 року. У розмові співрозмовники нібито стосувалися тем розміщення миротворців, Мінського процесу та інших.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред