У США вважають за доцільне ввести у Нагірний Карабах миротворців зі Скандинавії. У той же час у Росії до цієї ідеї поставилися скептично.
Про те, що в Нагірний Карабах краще ввести скандинавських миротворців, заявив радник президента США з національної безпеки Роберт О'Брайен. За його словами, в Карабах не можна вводити миротворців із країн - співголів Мінської групи (а це Росія, США і Франція). А ось "солдати з Данії, Швеції, Норвегії та Фінляндії добре навчені і боєздатні", додав радник Трампа.
читайте такожУ США розкрили плани щодо врегулювання конфлікту у Нагірному КарабасіВін також додав, що виключаються миротворці з сусідніх країн і Туреччини. Більш того, Штати і Вірменія виступають проти Туреччини навіть у ролі посередника в цьому конфлікті.
У свою чергу заступник голови МЗС Росії Андрій Руденко заявив, що будь-які миротворці в Нагірний Карабах увійдуть лише після отримання згоди всіх сторін конфлікту, пише РИА Новости.
Що стосується конкретно скандинавських миротворців, то "потрібно у американців питати, звідки вони взяли цю ідею". Москва, за його словами, не в курсі подібних планів.
Сам О'Брайен раніше заявив, що Штати "вже ведуть переговори з представниками скандинавських країн про розміщення їхніх спостерігачів у регіоні" — проте офіційно ні про які переговори Вашингтона з країнами Скандинавії досі не повідомлялося. Зокрема, як пише Nord.News, Міністерство оборони Швеції офіційно спростувало будь-які відповідні звернення від американської сторони.
Війна в Нагірному Карабасі
- Збройна конфронтація між Вірменією і Нагірним Карабахом досягла гострої фази вранці 27 вересня. Вірменія звинуватила азербайджанську сторону в ракетних ударах по невизнаній НКР, а в Баку заявили про провокацію Єревана і оголосили про початок контрнаступательной операції.
- На думку Пашиняна, війну в Нагірному Карабасі зможе зупинити тільки розміщення російських миротворців у зоні бойових дій.
- У Кремлі не виключають введення миротворчого контингенту в зону нагірно-карабахського збройного протистояння, проте підкреслюють, що реалізація такого сценарію залежить виключно від Вірменії та Азербайджану.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред