Спецпризначенці СРСР спостерігали за 45-м президент Сполучених Штатів Дональдом Трампом ще з 1977 року - відтоді бізнесмена і Політика "обробляли" як російський актив.
Колишній шпигун КДБ Юрій Швець розповів виданню, що Трамп виявився настільки готовим повторювати антизахідну пропаганду, що це імпонувало Москві, пише The Guardian.
"Це приклад того, як людей вербують, коли вони ще студенти, а потім вони обіймають важливі посади. Щось подібне сталося з Трампом", - заявив він.
Перший контакт
У книзі Крейга Унгера Американський компромат, в основу якої лягли слова Швеця, йдеться, що бізнесмен нібито вперше потрапив у поле зору російських спецпризначенців ще в 1977 році, коли одружився з чеською моделлю Іванною Зельничковою
Три роки по тому Трамп відкрив Готель Гранд Хаятт Нью-Йорк, для якого придбав 200 телевізорів у радянського емігранта Семена Кисліна, який нібито співпрацював із КДБ. Швець заявляє, що саме Кислін запримітив майбутнього президента в якості потенційного агента.
Перший візит до Росії та спроба вербування
У 1987 році Трамп разом з дружиною вперше відвідав Москву і Санкт-Петербург. Колишній шпигун заявив, що агенти КДБ всіляко замовчували його і вселили ідею піти в політику.
"Вони досконально вивчили його особистість, розуміли, що він за людина. У КДБ знали, що він надзвичайно вразливий інтелектуально і психологічно, схильний до лестощів", - розповів він.
Коли Трамп повернувся до Сполучених Штатів, він почав вивчати можливості для висунення на посаду президента від Республіканської партії. Він навіть провів передвиборчу акцію в Портсмуті, штат Нью-Гемпшир.
читайте також"І хто тут лох?": Як Байден переплюнув Трампа, і причому тут Україна
Тоді він опублікував певне звернення до американського народу, в якому звинуватив союзну Японію в експлуатації Сполучених Штатів і висловив скептицизм щодо участі США у НАТО.
Ексрозвідник також стверджує, що в Москві дуже зраділи перемозі Трампа на президентських виборах у 2016 році.
Імпічмент Дональду Трампу
- Палата представників США 25 січня передала до Сенату резолюцію про імпічмент колишньому главі держави Дональду Трампу, якого нижня палата американського парламенту звинувачує в провокації повстання за мотивами подій у Капітолію 6 січня.
- Другий імпічмент Трампу був оголошений Палатою представників 13 січня. На підтримку резолюції виступили 232 представники нижньої палати парламенту США.
- Сенатори від Республіканської партії відмовилися розглядати резолюцію про дострокове відсторонення Трампа від влади до 20 січня, тому 45-й президент США покинув Білий дім тільки в день інавгурації новообраного президента Джо Байдена.
- Якщо Дональду Трампу все-таки буде оголошено імпічмент, політик не зможе взяти участь у нових президентських виборах у США, які заплановані на 2024 рік.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред