Російський Газпром придумав, як добудувати Північний потік-2

20 червня 2020, 12:40
565
Північний потік-2 планують ввести в експлуатацію в кінці 2020-го або на початку 2021 року.
Північний потік 2
Залишилося добудувати менше 10% магістралі / Reuters

Російський монополіст Газпром знайшов спосіб добудувати газопровід Північний потік-2, який проходить в обхід України.

Зокрема, Газпром переписав своє судно Академік Черський на діючий в Росії фонд STIF. Таким чином компанія зможе добудувати газопровід до кінця, не потрапивши під дію обмежень. Про це пише німецьке видання Die Welt.

Видання зазначає, що Північний потік-2 практично закінчений, а у США не залишилося способів вплинути на ситуацію.

відео дня

Північний потік-2 піде в обхід транзитних країн – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони зобов'язалися профінансувати Північний потік-2 сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожна. Газпром надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Північний потік-2 планують ввести в експлуатацію в кінці 2020-го або на початку 2021 року. Добудувати залишилося менше 10% магістралі, але цьому перешкоджають зокрема і санкції США.

читайте також"Газпром пішов на обман": експерт пояснив, чому Північний потік-2 може не запрацювати

Як повідомляв Главред, 4 червня в Сенаті США був зареєстрований проект закону про запровадження додаткових санкцій проти компаній, які пов'язані з реалізацією проекту Північний потік-2. У разі ухвалення санкційного пакету під американське ембарґо можуть потрапити компанії, що надають Nord Stream юридичні та страхові послуги.

Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що Берлін виступає рішуче проти додаткових санкцій США проти Північного потоку-2, які можуть торкнутися широкого переліку компаній і навіть німецьких державних відомств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти